Látal vidí hlavnú príčinu prehry v krajoch obrany: Kadlec si sypal popol na hlavu

Tréner Trnavy Radoslav Látal
Tréner Trnavy Radoslav Látal

ZÁHREB - Futbalisti Spartaka Trnava opúšťali vo štvrtok neskoro večer štadión Maksimir v chorvátskom Záhrebe sklamaní. Obzvlášť smutný bol po prehre 1:3 proti domácemu Dinamu vo 4. kole D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 pravý obranca Andrej Kadlec. Okrem toho, že v 36. min si nešťastne zrazil loptu v sklze do vlastnej siete a zvýšil vedenie domácich na priebežných 2:0, nepodal optimálny výkon.

"Som zo seba sklamaný. Góly išli cez moju stranu a mrzí ma to. Musím sa z toho poriadne vyspať. Ešte sa mi nestalo, že by som za zápas spravil toľko chýb, ktoré sa navyše skončili gólom. Chcem sa ospravedlniť mužstvu, pretože sme prehrali najmä kvôli mne," sypal si v mixzóne popol na hlavu Kadlec. 

"Bola tam nejaká lopta za obranu, chalani vystúpili a zostal som sám vzadu. Rútili sa traja na jedného, chcel som sa aspoň držať hráča, ktorý bol pri mňe. Dostal dobrú loptu na zadnú zrď, ja som sa snažil ju pred ním odkopnúť, ale, žiaľ, dal som si ju do vlastnej bránky," opísal nešťastný moment.

Chyby v obrane vnímal aj tréner Radoslav Látal. "Nezahrali nám krajní obrancovia. Tam sme mali veľké problémy dozadu i dopredu," povedal na tlačovej konferencii rodák z Olomouca. Po neúspechu skúšal Kadlec nájsť aj pozitíva: "Treba vyzdvihnúť náš kolektív, pretože sme bojovali do poslednej minúty. Škoda gólu na 1:3, pretože keď sme skórovali, mali sme dobrý úsek hry, keď sme Dinamo trochu zatlačili, ale nepridali sme druhý gól."

Dvadsaťdvaročný bek bol vďačný početnej skupine fanúšikov Spartaka, ktorá merala cestu do Záhrebu, aby podporila svoj tím. "Bolo ich počuť. Ďakujeme, že prišli v takom počte. Je škoda, že sme ich nepotešili nejakým bodíkom," lamentoval Kadlec.

Trnave sa postup zo skupinovej fázy vzďaľuje míľovými krokmi, slovenský šampión je však teoreticky stále v hre. Pred záverečnými dvoma vystúpeniami má Spartak na konte tri body za triumf nad Anderlechtom, druhé Fenerbahce má už o štyri body viac. "Museli by sme vyhrať a okrem toho potrebujeme aj zaváhanie Fenerbahce. Pre nás sú tieto zápasy veľmi veľká skúsenosť. Okrem Grendela a Bakoša to ešte nikto z nášho tímu asi nezažil. Nám, mladým hráčom, to môže veľmi pomôcť v kariére," povedal Kadlec


Tagy: Spartak Trnava Andrej Kadlec Dinamo Záhreb Radoslav Látal

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Darko Bandic

DISKUSIA