Milánsky Inter chystá s AC veľkú spoluprácu: San Siro stredobodom záujmu

San Siro sa opäť zaplní divákmi
San Siro sa opäť zaplní divákmi

MILÁNO - Talianske futbalové kluby Inter Miláno a AC Miláno sa oficiálne dohodli ohľadom budúcich prác na ich spoločnom štadióne San Siro, ktorý sa má dočkať rekonštrukcie. Slávny svätostánok majú momentálne v prenájme obidva veľkokluby z talianskeho mesta módy, avšak po novom chcú mať arénu kompletne vo svojom vlastníctve. Spoločný štadión s kapacitou pre 80 000 divákov zdieľajú "nerazzurri" a "rossoneri" už 71 rokov.

Obidva kluby sa stretli vo štvrtok stretli aj s primátorom mesta Giuseppem Salom a znovu otvorili konštruktívny a plodný dialóg s cieľom prehĺbiť možnosť modernizácie štadióna San Siro. Uvádza tak Inter Miláno vo svojom stanovisku.

"Inter Miláno a AC Miláno oznamujú, že podpísali memorandum o porozumení, v ktorom potvrdzujú svoju ochotu spolupracovať na projekte výstavby moderného štadióna. Priestor prispôsobený moderným podmienkam je nevyhnutný, aby si fanúšikovia mohli vychutnať jedinečné zážitky a aby mohli kluby prežívať úspechy na ihrisku i mimo neho. Tieto dva kluby sa domnievajú, že spoločný štadión je v záujme všetkých zainteresovaných strán z finančného, administratívneho a technického hľadiska. Spoločne skúmajú sériu možností vrátane reštrukturalizácie štadióna San Siro a opätovne začali analyzovať rôzne alternatívy vytvorením spoločnej pracovnej skupiny. Kluby sa domnievajú, že môžu dokončiť prvú prieskumnú fázu do konca roka 2018, aby mohli rýchlo postupovať s plánovacími a administratívnymi činnosťami potrebnými na to, aby svojim fanúšikom poskytli moderný štadión v čo najkratšom čase."


Tagy: AC Miláno Inter Miláno San Siro

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA