VIDEO Parádny zásah mladého Slováka: Drzý Studenič vycvičil obranu a naštartoval obrat!

Hráči Binghamtonu sa radujú po góleHráči Binghamtonu sa radujú po góle Zdroj: Twitter Binghamton Devils

PROVIDENCE - Traja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na sobotu v bohatom 11-zápasovom programe nižšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL).

Martin Bakoš sa gólom podieľal na víťazstve Providence nad Wilkes-Barre/Scranton 2:1 po predĺžení. Dvadsaťosemročného útočníka, ktorý v 12. minúte otvoril skóre súboja v presilovej hre, vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Z výhry sa tešil aj jeho spoluhráč Peter Cehlárik.

Strelecky sa v noci presadil aj Marián Studenič, ktorý jedným gólom pomohol k výhre Binghamtonu 4:3 nad Charlotte. Na konci prvej tretiny za stavu 0:2 svojím presným zásahom naštartoval domácich k obratu. V zápase si pripísal aj plusku a päť streleckých pokusov. Obranca Michal Čajkovský v drese Charlotte nebodoval.

Erik Černák sa po zranení vrátil do zostavy Syracuse a v dueli na ľade Rochestru zaznamenal asistenciu pri druhom góle hostí, ktorý padol sekundu pred koncom tretej tretiny. Jeho tím si tak vynútil predĺženie, v ktorom ale inkasoval a prehral 2:3.

Viac o téme: Marián Studenič Binghamton Devils