Tragédia v Česku: Hokejový klub smúti za úspešným športovcom a dvojnásobným majstrom

David Benedikt
David Benedikt

ŠUMPERK - Veľmi smutnou a tragickou správou šokoval svojich priaznivcov na webe a sociálnych sieťach český hokejový klub Draci Šumperk. Zomrel bývalý dlhoročný tímový kustód David Benedikt, ktorý mal len 43 rokov.

Benedikt bol okrem svojej profesie aj veľmi úspešným športovcom, ktorý sa venoval akrobatickému lyžovaniu. V ňom dosiahol aj viacero významných úspechov, bol dvojnásobným majstrom Česka v akrobatickom zjazde. 

Hokejový Šumperk smúti za skvelým človekom aj športovcom. "Beny bol úžasný človek, ktorý nepokazil žiadnu zábavu. Bol dušou striedačky, kabíny a bol na neho naprostý spoľah. Či už zo strany hráčov, kolegov v realizačnom tíme aj zo strany manažmentu Drakov. Nikdy v tomto smere nesklamal," uviedli Draci na klubovom webe. 

Podrobnosti o Benediktovej smrti zatiaľ nie sú známe, k tragickej udalosti došlo 5. novembra. Obľúbený kustód sa staral o množstvo vynikajúcich českých hokejistov: "Na striedačke, v kabíne a vôbec ako súčasť kádra strávil v organizácii mnoho rokov, zažil postupy i zostupy. Počas tejto doby sa staral o výstroj mnohých skvelých hokejistov, vrátane Romana Meluzína, Davida Moravca či Miroslava Slobodu," uviedol zdrvený klub. 


Tagy: David Benedikt Draci Šumperk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
facebook - Draci Šumperk

DISKUSIA