VIDEO Hanebné predstavenie Mourinhovej partie: José, bitku o Manchester si riadne spackal!

Ideme do vedenia, páni!Ideme do vedenia, páni! Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 177. mestskom derby nad United 3:1. Po 12. kole majú na čele tabuľky anglickej Premier League dvojbodový náskok pred druhým Liverpoolom, "červení diabli" sú na ôsmom mieste už s dvanásťbodovou stratou na majstra.

"Citizens" od úvodu na Etihad Stadium diktovali tempo hry a v 12. minúte sa ujali vedenia zásluhou Davida Silvu, ktorý sa presadil po centri Raheema Sterlinga a spätnej prihrávke Bernarda Silvu. Po prestávke zvýšil náskok zverencov Pepa Guardiolu argentínsky kanonier Sergio Agüero po skvelej narážačke s Riyadom Mahrezom.

United zablikala nádej o desať minút neskôr po góle Anthonyho Martiala z pokutového kopu, keď potrestal faul brankára Edersona na striedajúceho Romelu Lukakua. Záverečné slovo mali však domáci. V 86. min spečatil skóre na 3:1 osamotený Ilkay Gündogan, ktorý prišiel do hry na záverečné chvíle. Pre Guardiolu to bolo už 11. víťazstvo nad Josem Mourinhom vo vzájomných zápasoch.

Manchester City - Manchester United 3:1 (1:0)
Góly: 12. D. Silva, 48. Agüero, 86. Gündogan - 58. Martial (z 11 m)

Viac o téme: Manchester United Manchester City
  • Zdroj: športky, TASR