VIDEO Slovan uspel v nervóznom dueli pod Zoborom, majster z Trnavy padol na Zemplíne

Potrestaný brankár Lukáš Hroššo z FC NitraPotrestaný brankár Lukáš Hroššo z FC Nitra Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Favorizovaní hostia mohli ísť do vedenia v 13. minúte, ale brankár Hroššo vyrazil pekne Holmanovu strelu. Slovan mal tlak, Križan v 19. minúte vykopol z bránkovej čiary Mohovu strelu.

Aj v ďalších fázach tvrdil muziku Slovan, skórovať sa mu podarilo až z pokutového kopu, ktorý v 38. minúte premenil Šporar po faule v šestnástke na Apaua. V 45. minúte ešte Hroššo zlikvidoval veľkú šancu Šporara, ale o pár okamihov už nestačil na umiestnenú strelu Holmana.

Gólové oslavy futbalistov Slovana Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/Martin Havran

Nitra nezložila zbrane a hneď na začiatku druhého polčasu znížil Fábry veľmi podarenou strelou z hranice šestnástky. V 57. minúte domáci dostali loptu za Greifov chrbát, ale gól neplatil pre útočiaci faul. Po hodine hry dostal druhú žltú kartu Šporar a musel predčasne pod sprchy. Nitra sa snažila niečo na Slovan vymyslieť, ale nedarilo sa jej vypracovať si čistú šancu. V 81. minúte sa sily na ploche vyrovnali, červenú kartu po druhej žltej dostal Kóňa, keď dohral súboj bez lopty. V nervóznom závere skratoval Niba a po údere do tváre protihráča dostal ČK aj on. V 90. minúte ešte netrafil odkrytú bránu z väčšej vzdialenosti Moha, ale "belasých" to napokon nemuselo mrzieť, keď zvíťazili 2:1.

FC Nitra - Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 46. Fábry - 38. Šporar (z 11 m), 45.+1 Holman, ŽK: Križan, Kóňa, Fábry, Niba - Šporar, Ljubičič, Moha, Božikov, ČK: 81. Kóňa po 2. ŽK, 86. Niba po 2. ŽK - 60. Šporar po 2. ŽK. Rozhodovali: Chmura - Kováč, Žákech, 2412 divákov.

Nitra: Hroššo - Kuník, Križan, Niba, Chovanec (84. Machovec) - Kóňa, Šimončič - Charizopulos (46. Vestenický), Chobot (46. Čeredničenko), Fábry - Abdulrahman

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič, Holman (70. Saláta), de Kamps - Čavrič (81. Dražič), Šporar, Moha (90.+2 Hološko)

Majster z Trnavy padol na Zemplíne

V úvode sa hral medzišestnástkový futbal a oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany. V 20. minúte vyšla domácim rýchla kontra po osi Diarra-Žofčák a Vaščák nekompromisne otvoril skóre zápasu. Michalovčania naďalej trpezlivo čakali na svoje šance. Ďalšia prišla o 6 minút neskôr, ale Vaščákovi chýbal krok k Žofčákovému strieľanému centru. Domáci pohrozili aj v 38. minúte strelou Žofčáka. Na druhej strane Čanturišvili "vyprášil" Kirove rukavice, a keď sa neujala ani strela Kolesára, Zemplínčania išli do kabín s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase videli diváci viac šancí na oboch stranách. Hneď v úvode druhej časti mohol Diarra zvýšiť vedenie domácich, ale jeho strela išla nad. Trnavčania odpovedali hlavičkou Maleckého, ktorá skončila na žrdi michalovskej brány. Krátko pred uplynutím hodiny hry Kolesár vystihol prihrávku hosťujúcej obrany, ale v dobrej šanci mieril tesne vedľa. Trest mohol prísť okamžite na druhej strane. Po rohovom kope a hlavičke Yilmaza sa zaskvel vynikajucim zákrokom brankár Kira. Hostia síce mali loptu viac na svojich kopačkách, ale do šancí ich domáca obrana nepúšťala. Osem minút pred koncom diváci už kričali "gól", ale Žofčákova strela sa od brvna odrazila pred bránkovú čiaru. Vo zvyšných minútach si domáci umne postrážili tesné víťazstvo nad majstrom.

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 20. Vaščák. Rozhodoval: Smolák - Vorel, Hrmo, ŽK: Vaščák, Kira - Tóth, Yilmaz, Čanturišvili, 2073 divákov.

Michalovce: Kira - Rota, Carillo, Beskorovajny, Vojtko - Turík - Diarra (78. Grič), Žofčák, Danko (65. Nawotka), Pet. Kolesár (89. Kurminowski) - Vaščák

Trnava: Chudý - Kulhánek, Tóth, Greššák - Čanturišvili, Rada, Grendel (78. Miesenböck), Schirtladze (31. Yilmaz), Janso - Malecki (65. Dangubič), Ghorbani

Moravce potopil vlastný gól

Futbalisti Serede zvíťazili v zápase 15. kola najvyššej slovenskej súťaže na trávniku Zlatých Moraviec 1:0. V prvom polčase diváci videli po jednej strele na oboch stranách, ale gólu sa nedočkali. Zverenci Karla Stromšíka pred týmto duelom nezaznamenali ani jedno víťazstvo na ihriskách súperov, ale v Zlatých Moravciach túto negatívnu sériu zlomili.

V 73. minúte im k tomu výrazne pomohol domáci obranca Peter Čögley, ktorý si strelil vlastný gól. V záverečnej štvrťhodine ešte mohol zvýšiť náskok Serede Adam Morong, ale ani v jednej z dvoch dobrých šancí neuspel. Kríza domácich hráčov pokračuje, naďalej sú poslední a na ligové víťazstvo čakajú už deväť stretnutí.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠKF iClinic Sereď 0:1 (0:0)
Gól: 74. Čögley (vlastný), ŽK: 22. Duga, 79. Čögley - 37. Menich, 90.+ Penksa, rozhodovali: F. Glova - P. Bednár, Roszbeck, 1017 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Práznovský, Banovič, M. Chren - Duga (64. Dimitrijevič), Karlík (76. J. Švec), Richtárech, Paixao da Silva - Brašeň, L. Urgela

Sereď: Penksa - Hučko, Ľ. Michalík, Menich, Sus - Baéz, Ventúra - Gatarič (82. M. Mečiar), Pankaričan (65. Richnák), Ulrich (46. Subotič) - Morong

Viac o téme: FC Nitra FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce