VIDEO Zápas ako z najhoršieho sna: Higuaín pomohol Juventusu rovno dvakrát!

Cristiano Ronaldo, v pozadí Samu CastillejoCristiano Ronaldo, v pozadí Samu Castillejo Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín zdolali v záverečnom dueli 12. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A milánske AC pomerom 2:0. "Stará dáma" mala vynikajúci vstup do zápasu, keďže už v ôsmej minúte presne hlavičkoval Mario Mandžukič.

Na konci prvého polčasu mohol vyrovnať skóre Gonzalo Higuaín, ale proti svojmu bývalému zamestnávateľovi nepremenil pokutový kop. Juventus po prestávke kontroloval náskok, Milánčanov nepustil k jedinej strele na bránku a v 81. minúte pridal gólovú poistku Cristiano Ronaldo. Vďaka zisku troch bodov si zverenci Massimiliana Allegriho upevnili prvé miesto v tabuľke, pričom pred druhým Neapolom majú šesťbodový náskok.

AC Miláno - Juventus Turín 0:2 (0:1)
Gól: 8. Mandžukič, 81. C. Ronaldo, ČK: 83. Higuaín (AC Miláno) po druhej ŽK

Viac o téme: Juventus Turín AC Miláno
  • Zdroj: športky, SITA