Stochove zlaté obdobie ako z krásnej rozprávky: Galapredstavenie proti Zlínu!

Miroslav Stoch a jeho gólové oslavyMiroslav Stoch a jeho gólové oslavy Zdroj: slavia.cz/Martin Malý

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa dvoma gólmi podieľal na víťazstve Slavie Praha nad Zlínom 3:1 v rámci 15. kola najvyššej českej súťaže. Nitriansky rodák sa v tabuľke ligových strelcov vyšvihol na druhé miesto s deviatimi presnými zásahmi. Navyše, Slavia využila zaváhanie Plzne, ktorá len remizovala s Příbramom 1:1, a vedie tabuľku s dvojbodovým náskokom pred účastníkom Ligy majstrov.

Súhrn nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej českej futbalovej súťaže 2018/2019:

Opava - Ostrava 2:1 (1:0)
Viktor Budinský (Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov

Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (1:1)
Jakub Považanec (Jablonec) odohral celý duel a v 90. minúte dostal žltú kartu

Plzeň - Příbram 1:1 (1:1)
Roman Procházka a Patrik Hrošovský odohrali celý zápas, Matúš Kozáčik (všetci traja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

Teplice - Sigma Olomouc 0:0
Milan Lalkovič hral od 87. minúty, Juraj Chvátal (obaja Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov

Slavia Praha - Zlín 3:1 (2:1)
Miroslav Stoch odohral celý zápas a v 45.+ a 47. minúte skóroval (druhý z pok. kopu), Martin Vantruba (obaja Slavia) sedel na lavičke náhradníkov - Róbert Matejov (Zlín) odohral celý zápas a v 35. minúte dostal žltú kartu

Viac o téme: Miroslav Stoch SK Slavia Praha Fastav Zlín