VIDEO Takéto momenty nemajú obdobu: Mladej hviezde F1 po pretekoch totálne preplo!

Moment, ktorý zrejme pripravil Verstappena o víťazstvo
Moment, ktorý zrejme pripravil Verstappena o víťazstvo

SAO PAULO - Nedeľňajšia Veľká cena Brazílie formuly 1 priniesla kontroverzný okamih, ktorý pripravil holandského pilota Red Bullu Maxa Verstappena o víťazstvo. Dvadsaťjedenročný jazdec krúžil na čele pretekov, keď ho v úvode 44. kola nečakane atakoval Francúz Esteban Ocon. O rok starší konkurent na monoposte Force India bol o kolo pomalší, ale v úseku medzi prvou a druhou zákrutou sa pokúšal dostať cez Verstappena. Situácia vyvrcholila kontaktom a "hodinami" v podaní mladého Holanďana, pred ktorého sa následne dostal Brit Lewis Hamilton a tešil sa z prvenstva na tradičnom okruhu Interlagos v blízkosti Sao Paula.

"Dúfam, že teraz Ocona nájdem v paddocku," povedal v rozhovore bezprostredne po skončení pretekov Verstappen, ktorému sa želanie splnilo. Impulzívny rodák z belgického Hasseltu našiel Francúza a fyzicky naňho zaútočil. Niekoľkokrát strčil do Ocona, adresoval mu neznáme slová a následne odišiel. Komisári Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) potrestali Verstappena za toto konanie dvojdňovým trestom verejnoprospešných prác, ktorý si musí odpykať v priebehu nasledujúceho polroka.

"To, čo ma udivuje, je Maxovo správanie sa po pretekoch. Prišiel za mnou a násilne do mňa strkal. Nie je správne a ani športové, ak sa správate ako blázon," prezradil pre televíziu Canal Plus Ocon, ktorý sa holandskému pilotovi neospravedlnil za incident na trati. "Mal by za to prevziať zodpovednosť, Maxa pripravil o víťazstvo na VC Brazílie," okomentoval udalosť šéf tímu Red Bull Christian Horner.


Tagy: VC Brazílie Max Verstappen Esteban Ocon

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Twitter/Sky Sports F1; Video: Twitter/Sky Sports F1

DISKUSIA