ŠOK v úvode turnaja majstrov: 20-násobný šampión Federer na kolenách!

Kei NišikoriKei Nišikori Zdroj: SITA/AP/Tim Ireland

LONDÝN - Švajčiar Roger Federer prekvapivo podľahol Japoncovi Keiovi Nišikorimu 6:7 (4), 3:6 v stretnutí základnej skupiny Lleytona Hewitta v rámci úvodného dňa koncosezónneho výberového šampionátu Nitto ATP Finals v Londýne (11. - 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena).

Tridsaťsedemročný rodák z Bazileja bol v prvom sete iba dve loptičky od toho, aby sa ujal vedenia, ale napokon na súpera nestačil v tajbrejku a v druhom dejstve už ťahal za kratší koniec. V rovnakej skupine sa tešil z triumfu Juhoafričan Kevin Anderson, ktorý pri svojom debute na prestížnom podujatí pokoril Rakúšana Dominica Thiema 6:3, 7:6 (10), keď ani raz nestratil servis a pomohol si trinástimi esami.

Vo štvorhre boli naplánované dva súboje v základnej skupine Llodra/Santoro. Najskôr vo vyrovnanom zápase triumfoval britsko-brazílsky pár Jamie Murray, Bruno Soares nad juhoafricko-novozélandskou dvojicou Raven Klaasen, Michael Venus 7:6 (5), 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) a následne uspeli Kolumbijčania Juan Sebastián Cabal s Robertom Farahom, ktorí pokorili chorvátsko-rakúske duo Nikola Mektič, Alexander Peya 6:3, 6:4.

Dvojhra - skupina Lleytona Hewitta:
Kei Nišikori (Jap.-7) - Roger Federer (Švaj.-2) 7:6 (4), 6:3 za 87 minút
Kevin Anderson (JAR-4) - Dominic Thiem (Rak.-6) 6:3, 7:6 (10) za 108 minút

Štvorhra - skupina Llodra/Santoro:
Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-2) - Nikola Mektič, Alexander Peya (Chor./Rak.-7) 6:3, 6:4 za 71 minút
Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-4) - Raven Klaasen, Michael Venus (JAR/N. Zél.-6) 7:6 (5), 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 108 minút

Viac o téme: Roger Federer Kei Nišikori Kevin Anderson Dominic Thiem