Citizens sú po trojgólovej výhre králi Manchestru: Mourinho hľadal výhovorku v Lige majstrov

Radosť hráčov Manchstru CityRadosť hráčov Manchstru City Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 12. kola anglickej Premier League nad mestským rivalom United 3:1 a ostávajú na líderskej pozícii s dvojbodovým náskokom pred FC Liverpool.

Manchesterské derby začali lepšie "Citizens", ktorí diktovali tempo hry a hostí prakticky v úvodnej štvrťhodine nepustili k lopte. V 12. minúte otvoril skóre David Silva a úradujúci majster ovládol dianie na trávniku. "Myslím si, že náš výkon nebol vyslovene zlý. Spravili sme však niekoľko chýb, čo súper ako City vie využiť. Všetky inkasované góly pramenili z našich chýb. Do 80. minúty sme sa ešte držali v zápase, ale tretí zásah v našej sieti rozhodol," citoval portál bbc.com slová kormidelníka United Joseho Mourinha. Jeho zverenci si počas celého duelu pripísali len jednu strelu na bránu.

Portugalčan sa tiež vyjadril aj k okolnostiam, ktoré predchádzali tomuto zápasu, keď sa musel zaobísť bez zraneného stredopoliara Paula Pogbu. Predtým v Lige majstrov absolvovali "červení diabli" náročný duel na pôde Juventusu Turín. "Počas týždňa sme cestovali do Turína a hrali proti jednému z aktuálne najlepších tímov na svete. Hráči boli unavení nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Zápas nám odčerpal veľa síl, ktoré nám dnes chýbali. Na druhej strane hráči City odohrali bezproblémový zápas doma so Šachtarom Doneck," dodal Mourinho. Argentínčan Sergio Agüero po kombinácii s Riyadom Mahrezom v úvode druhého polčasu nezaváhal a tvrdou strelou pod brvno poslal City do dvojgólového vedenia. Nádej pre ManU vykresal Francúz Anthony Martial, ktorý v 58. minúte z jedenástky znížil stav stretnutia na 1:2.

"Víťazstvo sme si zaslúžili. V prvej polovici sme však nehrali tak, ako som si predstavoval a pri útočení sme strácali loptu. V druhej časti sa hra viac otvorila a náš výkon sa zlepšil. Veľmi nám pomohol aj gól Sergia Agüera. Podali sme kvalitný výkon proti silnému súperovi," citovali britské médiá trénera "Citizens“ Pepa Guardiolu. V závere súboja potvrdil výhru Manchestru City Ilkay Gündogan, ktorý si v 86. minúte nabehol na center do šestnástky a sám pred brankárom Davidom De Geom upravil výsledok na konečných 3:1. "Proti súperovi ako Manchester United sa nám v uplynulých zápasoch nedarilo streliť viac ako dva góly. Dnes sme skórovali trikrát a s výkonom sme spokojní," povedal nemecký reprezentant.

Viac o téme: Manchester United Pep Guardiola José Mourinho Manchester City