Dúbravka berie zmenu trénera ako skutočnosť: Nemá význam k tomu niečo dodávať

Na snímke brankár Martin Dúbravka počas tlačovej konferencie na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie
Na snímke brankár Martin Dúbravka počas tlačovej konferencie na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie

ŠAMORÍN - Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa pred duelmi s Ukrajinou (16. 11. v Trnave) a Českom (19. 11. v Prahe) už nechcel vracať k októbrovým udalostiam, ktoré vyústili do odchodu trénera Jána Kozáka z postu trénera A-tímu SR a následnému angažovaniu českého lodivoda Pavla Hapala.

"Beriem to ako skutočnosť. Nemá význam k tomu niečo dodávať. Všetko bolo povedané. Jednoducho, je tu nový kouč, pozeráme sa teraz na budúcnosť a na ďalšie kvalifikačné zápasy pod jeho vedením," uviedol na začiatku zrazu v Šamoríne 29-ročný žilinský rodák.

Súčasná jednotka medzi žrďami v slovenskej reprezentácii už má z minulosti skúsenosť s novým koučom národného tímu. "Ja som mal možnosť s pánom trénerom Hapalom pôsobiť už v Žiline, takže sa troška poznáme. Vždy som sa tešil na jeho tréningy, pretože boli veľmi herné a zábavné. Je to tréner, ktorý má prirodzenú autoritu, prirodzený rešpekt. Myslím si, že tú prácu, ktorú robí, ukázal či už v dvadsaťjednotke alebo aj v ostatných pôsobeniach. Tešíme sa na neho, myslím si, že aj ostatní chalani. Uvidíme, všetko ukážu až zápasy," vyjadril sa Dúbravka pochvalne na adresu 49-ročného rodáka z Kroměříža a doplnil: "Samozrejme, načrtol nám teraz v reprezentácii svoju predstavu. Myslím si, že bude ešte priestor, aby úplne povedal, čo od nás hráčov očakáva. To ukážu až nasledujúce dni."

Na klubovej úrovni gólman anglického klubu Newcastle United Dúbravka má radosť z návratu Miroslava Stocha do slovenskej reprezentácie po 2,5-ročnej pauze. "Ja som s ´Miňom´ hrával ešte v mládežníckych kategóriách, takže ho poznám. Som rád, že je späť. Myslím si, že aj on dokonale pozná toto prostredie v reprezentácii. Určite je to veľmi kvalitný hráč, ktorý je momentálne vo výbornej forme. Teším sa, že opäť budem môcť pôsobiť s ním. Verím, že mužstvu pomôže."

Situácia v tabuľke nie je priaznivá. Slovensko zatiaľ v Lige národov nezabodovalo, figuruje na poslednej 3. priečke, tri body za druhým Českom. Vedúca Ukrajina je s deviatimi bodmi už istým postupujúcim do elitnej A-divízie. "Celkovo sa teším na tento dvojzápas. Pretože si myslím, že stále tam existuje šanca posunúť sa na 2. miesto. Budeme sa snažiť pobiť sa o ten najlepší výsledok," poznamenal Dúbravka, pre ktorého bude "zaujímavý" najmä pondelňajší duel v pražskej Eden Aréne: "Pre mňa ten zápas bude špecifický, keďže som tam nejaký čas pôsobil, či už v Liberci alebo v Sparte Praha. Rád sa do Česka vraciam, utvoril som si tam výborné zázemie. Pevne verím, že výsledok bude pre nás prijateľnejší a krajší ako naposledy, keď sme doma prehrali 1:2."

Martin Dúbravka je v súčasnosti jediným Slovákom v anglickej Premier League, zmluvu v tíme "strák" má do 30. júna 2022. Na zraz slovenskej reprezentácie prišiel vo víťaznej nálade, keďže Newcastle triumfoval v ostatných dvoch ligových vystúpeniach - doma nad Watfordom 1:0 a naposledy cez víkend nad Bournemouthom 2:1. Zároveň išlo o prvé trojbodové zápisy v tejto sezóne a odpútanie sa zo zóny zostupu. "Teším sa z toho. Mali sme na začiatku veľmi ťažký žreb, výsledky neboli úplne ideálne. Snažili sme sa pozbierať nejaké body, ale bolo to veľmi náročné. Preto som rád a šťastný, že sme tie posledné zápasy vyhrali. Aj keď sme sa na to nadreli, o to to lepšie chutilo. Mužstvo je v lepšom rozpoložení. Sezóna je dlhá, zápasov bude ešte veľmi veľa. Hovorí sa, že v Anglicku je rozhodujúci december, keď sa tam všetko formuje a ukazuje sa, kto bude bojovať o špicu a kto o záchranu. Sám som zvedavý, čo to prinesie," dodal Dúbravka.


Tagy: Pavel Hapal Slovensko Martin Dúbravka

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA