VIDEO Výpadok elektriny obral Žilinu o gól: Z Košíc odchádza bez bodu

Na snímke vľavo hráč HC Košice Gabriel Spilar, vpravo brankár MsHK DOXXbet Žilina Maroš MikolášNa snímke vľavo hráč HC Košice Gabriel Spilar, vpravo brankár MsHK DOXXbet Žilina Maroš Mikoláš Zdroj: TASR – Roman Hanc

KOŠICE - Košickí hokejisti zvíťazili v utorkovom zápase 21. kola Tipsport ligy 2018/2019 nad hráčmi Žiliny 3:1. O prvý gól stretnutia sa síce postarali v 32. min Žilinčania, no "vďaka" nečakanému výpadku elektrickej energie (len sekundu predtým, ako sa puk dostal do siete,pozn) ho hlavní rozhodcovia neuznali. Nečakaná pauza zrejme pomohla viac domácim, ktorí sa hneď po "reštarte" hry dostali do vedenia zásluhou Jakuba Suju.

Košičania dokázali zvýšiť náskok v 39. min, kedy skóroval Patrik Koch. Žiline sa v Steel Aréne podarilo znížiť až v treťom dejstve, o čo sa postaral niekdajší košický útočník Richard Jenčík. Diváci ale neboli svedkami žiadneho zvratu. Víťazstvo "oceliarov" poistil v 53. min gólom na konečných 3:1 Peter Galamboš.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 21. kolo - utorok:

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Suja (Koch, Spilar), 39. Koch (Spilar, Galamboš), 53. Galamboš (Spilar) - 48. Jenčík (J. Ručkay, Matejka)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SR), Rencz - Muzsik (obaja Maď.), Gajan (SR), 3039 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák, Žitný - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina
Žilina: Mikoláš - Turian, Kučný, Bagin, Dubeň, Žilin, Matejka, Pastor. Dlugoš - Balej, Podešva, Barta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Síkela, J. Ručkay, Húževka - Hrazdíra, Dominik Rehák, Milý

Miškovec vysoko zdolal reprezentačnú dvadsiatku

Hokejisti Miškovca porazili výber HK Orange 20 na piešťanskom ľade vysoko 8:1. Maďarský DVTK tak odčinil prehru z minulého kola na ľade Banskej Bystrice (1:3). K víťazstvu mal tipsportligový celok nakročené už po prvej tretine. keď vyhrával presvedčivo 3:1. V druhej tretine si hosťujúci celok pripísal na svoje konto postupne až päť gólov, z čoho dva strelil vo vlastnom oslabení. Maďarský tím v tretej tretine herne poľavil a gólu sa už diváci nedočkali. DVTK po vysokej výhre poskočil na priebežné 10. miesto Tipsport ligy. Výber Slovenska do 20 rokov v aktuálnom ročníku na svoju výhru v najvyššej hokejovej súťaži stále čaká.

HK Orange 20 - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 1:8 (1:3, 0:5, 0:0)
Góly: 16. Minárik - 4. Pance (J. Vas), 7. J. Vas (Somogyi, Galanisz), 17. Kulmala (Loiseau, Magosi), 21. Crawford (Magosi, Kulmala), 23. Galanisz (Magosi), 33. J. Vas (Harrison), 35. Kulmala (Magosi. Loiseau), 36. Somogyi (Kiss. J. Vas)
Vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Adamek, Novák - D. Konc, Valo, Chudada

Zostavy:
HK Orange 20: Sklenár - Golian, Kupec, Nahálka, Boldižár, Romaňák, B. Brincko, Enrik Švec, Lavička - Fafrák, A. Kollár, Urbánek - Juščák, Giertl, L. Lunter - Kover, Čenka, Havrila - Džugan, Minárik
Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó - Kulmala, Loiseau, Magosi - Somogyi, J. Vas, Pance - Harrison, Galanisz, Miskolczi - Vincze, Hajós, Ritó

Viac o téme: HC Košice MsHK DOXXbet Žilina DVTK Jegesmedvék Miškovec