Halák znovu bojuje o post brankárskej jednotky: Rask si musel dať veci dokopy

Tuukka Rask
Tuukka Rask

BOSTON 14. novembra (SITA) - Fínsky hokejový brankár Tuukka Rask sa po štvordňovej prestávke pripojil k tímu zámorskej NHL Boston Bruins. Tridsaťjedenročný gólman počas minulého týždňa opustil mužstvo, aby si vyriešil bližšie nešpecifikované rodinné záležitosti.

Vďaka tomu sa posunul na pozíciu jednotky "medveďov" Slovák Jaroslav Halák a doviedol americký klub k dvom víťazstvám nad Torontom Maple Leafs (5:1) a Vegas Golden Knights (4:1). Rodák z Bratislavy dostane príležitosť medzi troma žŕdkami aj v stredu na ľade Colorada Avalanche, kde mu bude kryť chrbát práve Rask. Informáciu priniesol oficiálny web profiligy.

"Mojou prácou je byť brankárom v Bostone Bruins, ale zároveň mám ešte jednu povinnosť, pretože som členom rodiny. V hĺbke srdca som cítil, že potrebujem stráviť čas s rodinou a dať veci dokopy, aby som sa opäť mohol sústrediť na svoju prácu," povedal víťaz Vezina Trophy zo sezóny 2013/14, ktorý by mal absolvovať súťažný štart v piatok proti Dallasu Stars alebo v sobotu proti Arizone Coyotes. Rask zasiahol v aktuálnom ročníku do 8 duelov, v ktorých zneškodnil 90,1 % striel a inkasoval priemerne 3,05 gólu na zápas. Halák sa môže pochváliť lepšou štatistikou, keď v 11 štartoch dosiahol úspešnosť zákrokov 94,5 % a priemerne dostáva iba 1,77 gólu na jedno stretnutie.


Tagy: Boston Bruins Tuukka Rask

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Chris O'Meara

DISKUSIA