Rozpačité pocity po tretej prehre Slovana v rade: S výkonom som spokojný, s výsledkom nie!

Vladimír Országh
Vladimír Országh

KAZAŇ - Hráči Slovana Bratislava ťahajú v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nepriaznivú šnúru troch prehier, ktorú neukončili ani v utorok na ľade tímu Ak Bars Kazaň, teda u obhajcu Gagarinovho pohára. "Belasí" síce u favorita viedli gólom Mária Luntera v oslabení, ale triumf domácich zariadil dvoma presnými zásahmi Stanislav Galijev.

"Odohrali sme dobrý zápas proti jednému z top tímov celej ligy. Najmä druhá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Žiaľ, urobili sme v nej chybu, ktorú súper potrestal. V tretej tretine nás viackrát podržal brankár, dal nám ešte šancu na zvrat. Napriek niekoľkým šanciam sme boli málo agresívni pred bránkou súpera, ktorý si výsledok už v závere postrážil. Dnes som spokojný s výkonom, nie však s výsledkom," zhodnotil kouč Slovana Vladimír Országh.

Podľa autora jediného gólu hostí bol zápas v Kazani vyrovnaný. "Mali sme v ňom svoje šance. Veľká škoda druhého gólu v našej sieti, ktorý beriem tak trochu aj na seba. Celý zápas sme korčuľovali, jazdili sme, pomáhali si jeden druhému. Fakt škoda, že sme tu nezískali aspoň jeden bod," poznamenal Mário Lunter.

Útočník Matúš Sukeľ vie, že na víťazstvá nad náročnými súpermi potrebujú "belasí" výborné výkony. "Musíme ísť do každého striedania na viac ako sto percent, aby sme neurobili nejakú vážnejšiu chybu. Dobrý súper vie trestať a presne tak to bolo aj v Kazani. Dali jednoducho o gólik viac, a preto sme prehrali," prezradil. Slovan je v tabuľke Západnej konferencie KHL aktuálne na 10. mieste so ziskom 20 bodov.


Tagy: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava Mário Lunter Ak Bars Kazaň Matúš Sukeľ Stanislav Galijev

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
hctraktor.org

DISKUSIA