Sabo vie, že situácia v tabuľke zatiaľ neveští nič dobré: Nič iné nám nezostáva

Erik Sabo
Erik Sabo

ŠAMORÍN - V prvej nominácii nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Pavla Hapala na duely európskej Ligy národov 2018/2019 doma proti Ukrajine (16. 11. v Trnave) a v Česku (19. 11. v Prahe) nechýba Erik Sabo. Od septembra hráč izraelského klubu Hapoel Beer Ševa, kde prestúpil po dvoch rokoch z konkurenčného Beitaru Jeruzalem, si je vedomý, že situácia v tabuľke zatiaľ neveští nič dobré. Slovensko figuruje v 1. skupine B-divízie LN na poslednom 3. mieste bez bodového zisku.

Na čele je Ukrajina s plným počtom 9 bodov a istým postupom do elitnej A-divízie. Česko je zásluhou tesného víťazstva 2:1 v Trnave (hralo sa 13. októbra, pozn.) na druhom mieste s 3 bodmi. "Uvidíme, čo prinesú zostávajúce dva zápasy. Chceme sa pobiť o dobré výsledky. Dúfam, že získame šesť bodov. Nič iné nám nezostáva, len vyhrať blížiace sa dva duely, aby sme zostali v tejto divízii. Ide aj o ďalšiu kvalifikáciu o ME 2020 a jej losovanie, aby sme teraz nezostúpili do nižšej C-divízie," uviedol na začiatku zrazu slovenskej reprezentácie v Šamoríne Erik Sabo a pokračoval: "Na chalanov som sa tešil. Pokiaľ ide o prípravu v Šamoríne, boli sme tu aj predtým, poznáme to. Vyhovuje mi to, je tu pekné prostredie, profesionálne. Verím, že sa dobre nachystáme na dôležité stretnutia."

Októbrový odchod Jána Kozáka z lavičky A-tímu SR nechcel rodák zo Šúroviec komentovať. "Bolo to jeho rozhodnutie, ja ho rešpektujem. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Futbalový život prináša aj takéto zmeny. Prišiel nový tréner Hapal, ktorý dosiahol výborné výsledky v ´dvadsaťjednotke´," skonštatoval onedlho 27-ročný Erik Sabo (nar. 22. novembra 1991), ktorý na klubovej úrovni pred odchodom do Izraela pôsobil v Trnave, Myjave a gréckom klube PAOK Solún.

Defenzívny univerzál, ktorý hral v národnom tíme na pravej strane zálohy i obrannej formácie, nastúpil v najcennejšom drese 17-krát, zatiaľ neskóroval. V Lige národov si dosiaľ pripísal 45 minút, v októbrovom trnavskom dueli proti Česku (1:2) nahradil po zmene strán Petra Pekaríka. V septembrovom úvodnom vystúpení pri tesnej prehre 0:1 na Ukrajine nehral. "Teraz v Trnave budeme určite pod väčším tlakom ako pred dvoma mesiacmi vo Ľvove. Budeme musieť vyhrať. Treba sa skoncentrovať na zápas s Ukrajinou a ten zvládnuť. A potom pôjdeme do Česka pobiť sa o ďalšie tri body. Opakujem, potrebujeme vyhrať obidva zápasy. Uvidíme, s akou taktikou príde nový tréner Hapal. My sa musíme pozerať na seba, chceme šesť bodov."


Tagy: Slovensko Erik Sabo

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Braňo Bibel

DISKUSIA