VIDEO Djokovič v Londýne zvládol aj druhú prekážku: Na Turnaji majstrov nedal šancu Zverevovi

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval aj vo svojom druhom zápase na koncoročnom ATP Turnaji majstrov v Londýne. Najvyššie nasadený hráč si v stredu v skupine Gustava Kuertena poradil s tretím nasadeným Nemcom Alexandrom Zverevom 6:4, 6:1. Výrazne sa priblížil k postupu do semifinále, istotu mu môžu priniesť už triumf Američana Johna Isnera vo večernom dueli s Chorvátom Marinom Čiličom alebo výhra Čiliča v troch setoch.

Djokovič a Zverev v prvom sete neponúkli súperovi ani jeden brejkbal až do stavu 4:4. V deviatej hre potom Srb odvrátil dve hrozby straty servisu a za stavu 5:4 prvýkrát Zvereva brejkol, keď využil svoj tretí setbal. Druhé dejstvo už bolo jasne v réžii svetovej jednotky. Zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu v ňom súpera deklasoval 6:1 a za 78 minút získal stretnutie pre seba hladko v dvoch setoch.

Alexander Zverev Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

"Nemyslím si, že to bol úžasný tenis, ale víťazstvo sa počíta. Bolo to o čosi jednoduchšie ako som očakával, keďže súper už v druhom sete nepodával tak výborne ako v prvom a mohol som prevziať iniciatívu. Navyše mi pomohlo aj veľké množstvo jeho nevynútených chýb," povedal Djokovič pre agentúru AFP.

Medzi jednotlivými hrami Srb často vytiahol aj papierovú vreckovku a utieral si nos, trápila ho viróza: "Nanešťastie, dnes to z tohto pohľadu nebolo dobré, ale nejako som našiel silu, keď som to potreboval." Zverev vyzdvihol kvalitu súpera: "Asi bol trochu chorý, napriek tomu hral, akoby bol v najlepšej forme. Škoda, že som v závere prvého setu nevyužil brejkbaly, možno by sa zápas vyvíjal ináč."

Novak Djokovič Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

V úvodnej štvorhre stredajšieho programu zvíťazili americkí tenisti Mike Bryan a Jack Sock nasadení ako piati za 83 minút 6:4, 7:6 (4) nad jednotkami turnaja Rakúšanom Oliverom Marachom a Chorvátom Matem Pavičom. V stredu je v debli ešte na programe v skupine Knowles/Nestor súboj Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-3) - Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) v rovnakej skupine, začne sa o 19.00 h SEČ.

Novak Djokovič (Srb.-1) - Alexander Zverev (Nem.-3) 6:4, 6:1 za 48 minút