Obviňovaný Federer sa bráni: Niekedy mi organizátori vyjdú v ústrety, inokedy nie

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Riaditeľ tenisového Australian Open Craig Tiley sa postavil za Švajčiara Rogera Federera, ktorého nedávno obvinil Francúz Julien Benneteau z toho, že mu organizátori turnajov vychádzajú až príliš v ústrety pri tvorbe programu zápasov.

Podľa Tileyho je to dané záujmom fanúšikov aj vlastníkov vysielacích práv o niekoho, kto je výkladnou skriňou celého športu. Federera sa zastal aj v prípade Benneteauovej kritiky ohľadom Laver Cupu, ktorý je podľa francúzskeho tenistu stretom záujmov.

"Roger Federer je výnimočný tenista a jeden z najuznávanejších športovcov na svete. V Austrálii bol niekoľkokrát zvolený za najobľúbenejšieho hráča. Fanúšikovia aj televízie chcú, aby hral na veľkých štadiónoch a v najlepších časoch. Podľa mňa na svete neexistuje jediný riaditeľ turnaja, ktorý by tieto faktory nebral do úvahy," uviedol Tiley vo vyhlásení.

Tridsaťsedemročný Federer je s 20 grandslamovými titulmi najúspešnejším tenistom histórie. Na nedeľné Benneteauove výroky nechcel príliš reagovať, len vyhlásil, že veľa vecí nie je pravda. "Niekedy mi organizátori vyjdú v ústrety, inokedy nie," povedal druhý hráč svetového rebríčka.


Tagy: Roger Federer Julien Benneteau Craig Tiley

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant

DISKUSIA