VIDEO Thiem si poradil s Nišikorim, Anderson má istotu semifinále

Rakúsky tenista Dominic Thiem oslavuje po jeho výhre nad Japoncom Kei Nišikorim v zápase ATP Turnaja majstrov v Londýne Rakúsky tenista Dominic Thiem oslavuje po jeho výhre nad Japoncom Kei Nišikorim v zápase ATP Turnaja majstrov v Londýne Zdroj: TASR/AP/John Walton

LONDÝN - Rakúsky tenista Dominic Thiem nasadený ako šiesty zvíťazil za 85 minút 6:1, 6:4 nad turnajovou sedmičkou Keiom Nišikorim z Japonska v prvej z dvoch dvojhier v rámci piateho dňa koncosezónneho výberového šampionátu Nitto ATP Finals v Londýne (11. - 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena). Dvadsaťpäťročný Thiem a o tri roky starší Nišikori odohrali piate vzájomné stretnutie.

Rakúšan zvíťazil druhýkrát. Úvodný set patril rakúskemu tenistovi, získal ho v pomere 6:1. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnaný tenis, Thiem potreboval na jeho získanie výsledkom 6:4 nakoniec iba jeden brejk a stále živí nádej na semifinále. Istotu účasti v súboji o postup do finále má po úvodnej dvojhre Juhoafričan Kevin Anderson, ktorý sa tak stal prvým Afričanom v histórii medzi najlepšou štvoricou singlistov na podujatí ATP Finals. Program dňa uzavrie o 21.00 h záverečná dvojhra v skupine Lleytona Hewitta medzi Rogerom Federerom (Švaj.-2) a Kevinom Andersonom (JAR-4).

V úvodnej štvorhre štvrtkového programu zvíťazili britský tenista Jamie Murray a Brazílčan Bruno Soares nasadení ako štvrtí za 89 minút 3:6, 7:6 (3), 10:3 (zápasový tajbrejk) nad fínsko-austrálskym párom Henri Kontinen, John Peers. Kontinen s Peersom nahradili v záverečnom súboji skupiny turnajové sedmičky Chorváta Nikolu Mektiča a Alexandra Peyu z Rakúska. Tridsaťosemročného Peyu trápi pravé koleno. Rakúsko-chorvátsky tandem bol po dvoch prehrách už bez šance na postup do semifinále.

Vo štvrtok je v debli ešte na programe súboj Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-2) - Raven Klaasen, Michael Venus (JAR/N. Zél.-6) v rovnakej skupine, začne sa o 19.00 h SEČ. Víťazi tohto súboja postúpia do semifinále a pridajú sa k dvojici Murray, Soares, ktorá si už skôr zabezpečila konečné prvé miesto v skupine Llodra/Santoro.