Slovensky talent valcuje súperov na európskom šampionáte: Csemez s istotou bronzu

Na snímke slovenský boxer a účastník ME do 22 rokov Andrej Czemez
Na snímke slovenský boxer a účastník ME do 22 rokov Andrej Czemez

VALLADOLID - Slovensko získa až dve medaily na otvorených majstrovstvách Európskej únie (M-EÚ) v boxe, ktorých dejiskom je španielske mesto Valladolid. Po Matúšovi Strniskovi (do 81 kg) sa do semifinále prebojoval aj Andrej Csemez, ktorý bol vlani v osemfinále majstrovstiev sveta v nemeckom Hamburgu a štvrťfinalistom ME v ukrajinskom Charkove. Dvadsaťročný člen KO Box Club Galanta v kategórii do 75 kg zvíťazil vo štvrtkovom štvrťfinálovom dueli jednoznačne 5:0 na body nad Francúzom Bengorom Bambom a zabezpečil si na tomto šampionáte minimálne tretie miesto.

 Csemez na úvod súťažných bojov vo Valladolide zdolal v pondelkovom súboji Fína Muhammada Abdilrasoona tiež jasne 5:0 na body a postúpil medzi elitnú osmičku. 

"Chalani mi robia svojimi výkonmi obrovskú radosť a na tomto vrcholnom európskom podujatí v roku 2018 patríme jednoznačne k najväčším prekvapeniam. Strnisko ukázal obrovskú bojovnosť a obe doterajšie víťazstvá dosiahol predovšetkým skvelým tretím kolom. Vo štvrťfinálovom zápase proti Grékovi Kalamarosovi, v ktorom vyhral 5:0 na body, si však zranil palec. Je otázne, či sa nám ho do semifinále podarí dať do poriadku, zatiaľ to je zlé. Csemez k svojej typickej technike pridal aj väčšiu aktivitu a prináša to svoje ovocie, boxuje výborne," informoval tréner slovenskej reprezentácie Pavol Hlavačka a doplnil: "Zisk dvoch medailí je fantastický, no verím, že naša cesta sa nemusí skončiť v semifinále. Tieto majstrovstvá Európskej únie sú otvorené aj pre krajiny mimo EÚ, ide o tohtoročný kontinentálny vrchol, lebo klasické majstrovstvá Európy v tomto roku nie sú. Preto sú teraz vo Valladolide prítomní aj borci z krajín ako Gruzínsko, Rumunsko, Moldavsko či Albánsko."

Semifinále je na programe v sobotu, Strnisko by mal boxovať s Angličanom Benjaminom Whittakerom, súperom Csemeza bude Victor Carapcevschii z Moldavska.

Z pätice slovenských reprezentantov (z pôvodnej šesťčlennej nominácie napokon pre zranenie necestoval Tomáš Zöld /do 69 kg/, pozn.) nepostúpili traja pästiari SR medzi elitnú osmičku. Viliam Tankó (do 60 kg), Michal Takács (do 64 kg) a Dávid Michálek (do 91 kg) skončili svoje účinkovanie v ringu už po úvodných vystúpeniach. Ťažký žreb však mal najmä Tankó, jeho súperom bol francúzsky majster sveta a strieborný z OH 2016 v Riu de Janeiro Sofiane Oumiha.


Tagy: Andrej Czemez

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA