Chorváti oplatili Španielom drvivú prehru: Toto víťazstvo pre nás znamená veľa

Chorvátsky futbalista Luka Modrič sa raduje z výhry
Chorvátsky futbalista Luka Modrič sa raduje z výhry

ÁHREB 16. novembra (SITA) - Futbalisti Chorvátska zdolali vo štvrtkovom šlágri A-divízie európskej Ligy národov Španielov 3:2. Odplatili im predchádzajúcu vysokú prehru na Pyrenejskom polostrove vo 4. skupine kontinentálnej súťaže (0:6). Pre Balkáncov to bola iba tretia výhra zo vzájomných súbojov proti "Furia Roja". V ôsmich meraniach síl medzi týmito tímami sa štyri razy tešili Španieli a raz sa zrodila remíza.

V Záhrebe to bola chorvátska noc, v ktorej sa hrdinom stal obranca Tin Jedvaj. Najprv v 69. min poslal balkánske družstvo do vedenia 2:1, avšak o deväť minút neskôr vyrovnal z penalty Sergio Ramos. Napokon znovu udrel 22-ročný zadák nemeckého Leverkusenu a v nadstavenom čase rozhodol o troch bodoch pre svoj tím. "Som nadšený a hrdý z nášho výsledku. Vydal som zo seba maximum, bol to náročný zápas, víťazstvo znamená pre nás nesmierne veľa. Vedeli sme, že potrebujeme vyhrať a dokázali sme, že pri vysokej prehre v Španielsku nešlo o viac ako jeden zlý deň," konštatoval po víťazstve Jedvaj, ktorého citoval portál uefa.com.

Nadšenie neskrýval ani tréner "Vatrenich" Zlatko Dalič. "Musím pogratulovať svojim zverencom. Bol to fantastický zápas s piatimi gólmi. My sme hrali výborne a boli sme za to patrične odmenení," povedal kouč, ktorý doviedol Chorvátov k striebru na MS 2018 v Rusku.

Z výsledku stretnutia nebol nadšený jeho náprotivok Luis Enrique. "S priebehom zápasu som spokojný, konečný rezultát je však nespravodlivý," poznamenal lodivod hostí na pozápasovej tlačovej konferencii. "Naša skupina bola taká, akú sme aj očakávali. Dôležité je, že sme uhrali dve víťazstvá proti dvom silným tímom," doplnil.

"V zápase sme si zaslúžili viesť, no z nejakého dôvodu sa nám to nepodarilo a teraz musíme dúfať, že v stretnutí medzi Anglickom a Chorvátskom sa zrodí remíza. Už to nemáme vo vlastných rukách," doplnil slová svojho kouča záložník Španielov Sergio Busquets.

Nielen jeden z pilierov FC Barcelona si je vedomý, že postupová matematika je neúprosná. Španieli síce vedú skupinu so šiestimi bodmi, avšak v tesnom závese za nimi sa nachádzajú Angličania aj Chorváti. Obidva tímy majú na konte po štyri body, celok z Britských ostrovov je v tabuľke druhý vďaka lepšiemu skóre. Práve tieto dva tímy čaká vzájomný zápas vo Wembley 18. novembra. Komu sa podarí v stretnutí zvíťaziť, stane sa automaticky aj víťazom skupiny.

Chorváti stále môžu svoju skupinu vyhrať a postúpiť tak na budúcoročný turnaj "Final Four". V prípade remízy 0:0 či prehry však automaticky zostúpia do B-divízie Ligy národov. Avšak, akákoľvek iná ako bezgólová remíza bude znamenať zostup Angličanov, keďže v prvom dueli týchto mužstiev v Rijeke gól nepadol. "Poďme do Wembley a užime si futbal. Na tento zápas sme veľmi namotivovaní," vyhlásil Zlatko Dalič.


Tagy: Španielsko Luka Modrič Chorvátsko Luis Enrique

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Darko Bandic; Video: hoofoot.com

DISKUSIA