Ikona anglického futbalu sa lúčila s reprezentačným dresom: Budú to nádherné spomienky

Wayne Rooney sa lúčil s reprezentáciou Albionu
Wayne Rooney sa lúčil s reprezentáciou Albionu

LONDÝN - Futbalista Wayne Rooney sa pri svojej derniére za anglickú reprezentáciu v prípravnom zápase proti USA (3:0) gólovo nepresadil. Na ihrisko nastúpil v 58. minúte za búrlivého potlesku divákov na Wembley Stadium.

Pri každom jeho dotyku s loptou pritom fanúšikovia kričali "Strieľaj!" Najväčšiu šancu na svoj posledný presný zásah v drese "Albionu" mal v nadstavenom čase, keď vystrelil z hranice šestnástky cez dvoch hráčov hostí. Prízemnú strelu však zlikvidoval gólman Američanov Brad Guzan.

"Ak by som bol o pár metrov bližšie k bránke, bol by to gól a bolo by to fantastické. Z istého uhla pohľadu to ale bolo fajn, že nepadol, pretože ak by som skóroval, rozprúdilo by to debatu, či by mal byť započítaný do celkových štatistík," hovoril po zápase Rooney, ktorý má na svojom konte 53 reprezentačných gólov.

Hoci sa v stretnutí gólovo presadili Jese Lingard, Trent Alexander-Arnold a Callum Wilson, všetka pozornosť sa sústredila na 33-ročného rodáka z Liverpoolu. Jeho výkon pochválil aj tréner Anglicka Gareth Southgate. "Za ten čas, čo bol na ihrisku, predviedol skvelý výkon. Mal dobré dotyky s loptou, prienikové prihrávky a od rozprávkového konca kariéry ho oddelil iba zákrok Guzana," skonštatoval kouč štvrtého celku na MS 2018.

V súčasnosti hráč amerického DC United odohral dohromady 120 zápasov za Anglicko. Národný dres si už viac na seba nenavlečie. "Budú to pre mňa nádherné spomienky, akonáhle už budem starší," povedal Rooney tesne pred odchodom do kabíny.


Tagy: Wayne Rooney Anglicko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Alastair Grant; Video: hoofoot.com

DISKUSIA