VIDEO Najvyššia možná pokuta v NHL: Zákerný faul rozhodol celý zápas

Josh Morrissey odstavil T.J. OshiehoJosh Morrissey odstavil T.J. Oshieho

NEW YORK - Kanadský hokejista Josh Morrissey musí zaplatiť 8468 dolárov, čo je najvyššia možná pokuta podľa súčasnej kolektívnej zmluvy v NHL. Obranca Winnipegu Jets pyká za nešportové správanie v stredajšom zápase s Washingtonom, keď zápasníckym chvatom zložil na ľad krídelníka Capitals T.J. Oshieho. Ten zostal absolútne otrasený a nevedel sa plnohodnotne zapojiť do hry, čo súper využil na strelenie gólu do prázdnej brány.

Incident sa udial v tretej tretine duelu, v ktorom Jets zvíťazili 3:1. Morrisseyho potrestalo oddelenie pre hráčsku bezpečnosť, peniaze poputujú do hráčskeho rezervného fondu. Informoval o tom oficiálny webový portál súťaže. Morrissey odohral v tejto sezóne v drese Winnipegu 17 zápasov, v ktorých nazbieral gól, sedem asistencií a šesť trestných minút.

Viac o téme: Winnipeg Jets T.J. Oshie Josh Morrissey Waashington Capitals
  • Zdroj: SITA, športky