Zmena v živote je vítaná: Bývalý kouč slovenskej reprezentácie mieri do Nemecka

Ivan Rudež
Ivan Rudež

KARLSRUHE - Nemecký basketbalový druholigista PS Karlsruhe Lions oznámil na svojom facebookovom konte angažovanie bývalého kouča slovenskej mužskej reprezentácie Ivana Rudeža. Tridsaťosemročný kormidelník si po rozhodnutí vedenia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) nevymenovať trénera mužov SR až do najbližšieho leta zvolil cestu pokračovania svojej kariéry na klubovej úrovni. Karlsruhe nezažíva dobrý štart do sútaže, ked v úvodných deviatich stretnutiach zaznamenalo iba dve víťazstvá.

"Naše hľadanie nového trénera sa rýchlo skončilo. S okamžitou platnosťou preberá tím 38-ročný Chorvát Ivan Rudež," uvádza facebookove konto klubu. Premiéru na lavičke nemeckého klubu si Rudež odkrúti v nedeľu v bádenskom derby na palubovke Heidelbergu.

"Nastala situácia, že slovenská reprezentácia nemá žiadne povinnosti počas asociačných termínov. Ked prezident ohlásil, že odchádza, povedal som svojmu agentovi, aby sa začal zaoberať európskym trhom. Našiel mi klub a ja som tú šancu prijal, pretože je to mladý klub. Som nesmierne rád za túto výzvu. Mám veľký rešpekt pred nemeckou ligou, v ktorej hrá šestnásť tímov. Už sa neviem dočkať chvíle, ked sa pustím do práce,“ povedal bývalý kouč extraligovej Prievidze pre portál Basket.sk.


Tagy: Karlsruhe Ivan Rudež

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Diana Černáková

DISKUSIA