Z dvanástich zápasov vyhrali len štyri: Nemecký futbalový rok jedným veľkým sklamaním

Hlavičkový súboj Girouda s Van DijkomHlavičkový súboj Girouda s Van Dijkom Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

ROTTERDAM - Hoci na futbalistov Nemecka ešte čaká domáci súboj s Holanďanmi, už teraz majú zverenci Joachima Löwa istotu zostupu do B-divízie Ligy národov. Práve Holanďania piatkovým triumfom v Rotterdame nad úradujúcimi majstrami sveta Francúzmi (2:0) definitívne spečatili nemecký osud. Śtvornásobní majstri sveta v doterajšom dianí v 1. skupine A-divízie získali chudobný bod so skóre 1:5 a už nemajú šancu odlepiť sa z posledného miesta.

"Je to pre nás trpké, ale musíme to akceptovať. Už nemáme šancu zotrvať v ´áčkovej´lige. Naša koncentrácia teraz smeruje ku kvalifikácii na ME 2020. Tam si chceme zaistiť postup a poslať tam opäť silný tím," citujú nemecké médiá trénera Joachima Löwa.

Portál Sport1.de pripomína aj možný okruh súperov Nemecka v B-divízii Ligy národov. Okrem Poliakov, Rusov, Walesanov, Švédov či Rakúšanov tam figurujú aj Slováci a Česi, hoci je jasné, že po pondelkovom vzájomnom súboji zotrvá len jedna z týchto dvoch krajín v "béčku". Soccerway si všimol, že nemecká reprezentácia má za sebou jeden z najčernejších rokov svojej histórie. Nemci vonkoncom nezvládli rolu obhajcov trofeje na MS v Rusku. Po prehrách s Mexičanmi a Kórejčanmi sa lúčili už po základných skupinách, čo sa im na tomto vrcholnom fóre stalo prvýkrát od roku 1938. "Z dvanástich zápasov v tomto roku vyhrali len štyri," pripomína špecializovaný portál. "Keďže tento rok bol ako celok pre nás jedným veľkým sklamaním, pokúsime sa v pondelok aspoň na záver potešiť fanúšikov víťazstvom v Gelsenkirchene," doplnil Joachim Löw.

Ak Holanďania uhrajú proti Nemcom remízu, stanú sa víťazmi skupiny a postúpia na turnaj Final Four. Nemecký triumf bude znamenať víťazstvo Francúzov v skupine, keďže majú aktuálne 1-bodový náskok pred Holanďanmi. Keďže "oranjes" chýbali na posledných dvoch veľkých podujatiach (ME 2016 a MS 2018), ich súčasná forma je príjemným prekvapením aj pre trénera Ronalda Koemana.

"Nečakal som, že budeme hrať tak dobre a že proti Francúzom budeme 90 minút lepším tímom. Toto je veľký krok dopredu, som hrdý na svojich hráčov," skonštatoval Ronald Koeman pre televíziu NOS. "Občas sme príliš zariskovali smerom dopredu, ale štatistiky sú jasné - mali sme 12 streleckých pokusov na bránku, kým Francúzi dva. Ak by ich brankár nepodal skvelý výkon, mohlo to byť pokojne 3:0 alebo 4:0," doplnil niekdajší obranca s tvrdou strelou, 78-násobný reprezentant Holandska. "Priznávam, že v tomto zápase neboli žiadne obrázky našej útočnej fázy. Preto súper vyhral zaslúžene. Nebudem sa utiekať k tomu, že nám chýbali niektorí hráči. My sme na to jednoducho nemali. Po technickej stránke tam bolo príliš veľa nedostatkov," priznal tréner majstrov sveta Didier Deschamps.

Viac o téme: Nemecko Holandsko Joachim Löw Francúzsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Peter Dejong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články