VIDEO Fantastický Halák privádzal súperov do zúfalstva: Veľká pochvala pre slovenskú hviezdu duelu

Jaroslav Halák a Steven Kampfer oslavujú triumf BostonuJaroslav Halák a Steven Kampfer oslavujú triumf Bostonu Zdroj: SITA/AP - Ross D. Franklin

ARIZONA - Boston aj bez zraneného slovenského kapitána Zdena Cháru vyhral na ľade Arizony 2:1. Bruins sa mohli oprieť o výborný výkon Jaroslava Haláka, slovenský brankár inkasoval iba raz, zaskvel sa 32 úspešnými zákrokmi a za skvelý výkon bol vyhlásený za druhú hviezdu stretnutia.

Boston viedol už v tretej minúte 2:0, čo mu napokon stačilo na úspech. "V zápasoch kde padne málo gólov potrebujete k víťazstvu kvalitný brankársky výkon a to sme dnes dostali," pochválil Haláka tréner Bruce Cassidy.

Spokojný bol po zápase pochopiteľne aj slovenský brankár, ktorý vychytal siedme víťazstvo v sezóne. "Druhá tretina nebola dobrá z našej strany dobrá, strácali sme puky a súper trávil veľa času v našom pásme. V tretej časti sme sa však vrátili k výbornej hre, chalani výborne korčuľovali. Držali sme ich ďalej od bránky, puk som pri strelách vždy videl, čo je dôležité," povedal pre nhl.com Halák, ktorý má s Coyotes bilanciu 9-3-2.

Halák v zápase predviedol niekoľko parádnych zákrokov, ktorými privádzal súperov do zúfalstva.

Jeden z top zákrokov predviedol v čase, keď sa naňho rútilo osamotené duo Arizony, ale Halák s ľadovým pokojom vychytal Grabnera a podržal svoj tím.

V drese Arizony odohral takmer 20 minút slovenský útočník Richard Pánik, Haláka ohrozil dvomi strelami, ale nebodoval. Skóre duelu otvoril svojim prvým gólom v NHL švédsky center Jakob Forsbacka Karlsson. Bruins chýbal okrem Cháru aj útočník Patrice Bergeron. Boston neprehral s Arizonou viac ako osem rokov, naposledy na "kojotov" nestačil 9. októbra 2010.