VIDEO Životný výkon, fantázia priamo na mokrom asfalte: 15-ročný pretekár prepísal dejiny!

Životný úspech vo veku 15 rokov!Životný úspech vo veku 15 rokov! Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VALENCIA - Turecký motocyklový pretekár Can Öncü na KTM vstúpil do histórie ako najmladší víťaz pretekov v triede Moto3. Vo veku 15 rokov a 115 dní triumfoval v nedeľu na Veľkej cene Valencie, záverečnom podujatí tohtoročného seriálu MS.

Šampión Red Bull Rookies' Cup-u dostal od organizátorov voľnú kartu a absolvoval svoje vôbec prvé preteky v seriáli. Predstavil sa v ňom ako najmladší jazdec v dejinách. Premiérový štart dokázal premeniť v senzačný triumf, v záverečnom kole sa na mokrej trati tesne vyhol pádu a napokon vyhral s náskokom štyroch sekúnd pred domácim Španielom a už istým majstrom sveta Jorgem Martinom na Honde. 

Öncü sa stal historicky prvým tureckým víťazom v Moto3. Kvôli jeho veku mu dokonca nedovolili oslavovať na pódiu so šampanským. Spŕšku perlivého moku však dostal od Martina i tretieho Brita Johna McPheeho. "Je to niečo neuveriteľné. Netuším, čo sa to deje. Dúfam, že týmto víťazstvom som si vyjazdil miestenku v budúcej sezóne," citovala tureckého tínedžera agentúra AFP.

VC Valencie
Moto3: 1. Can Öncü (Tur./KTM) 43:06,370 min., 2. Jorge Martin (Šp./Honda) +4,071 s, 3. John McPhee (V.Brit./KTM) +6,130

Konečné poradie MS (po 18 pretekoch): 1. Martin 260 bodov, 2. Fabio Di Giannantonio (Tal./Honda) 218, 3. Marco Bezzecchi (Tal./KTM) 214

 

 

Viac o téme: Can Öncü VC Valencie
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alberto Saiz; VIDEO: Twitter/Socrates
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy