Prešovské koňare nezložili zbrane: Z dánskej pôdy vezú cenný skalp a sú v hre o postup

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SILKEBORG - Hádzanárom Tatrana Prešov sa podarilo aj druhýkrát v aktuálnej sezóne skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019 skalp tímu Bjerringbro-Silkeborg. Zverenci trénera Slavka Golužu po domácom víťazstve 26:24 zdolali dánskeho lídra C-skupiny aj v nedeľňajšom stretnutí 8. kola, keď na dánskej palubovke vyhrali tesne 30:29, hoci po prvom polčase zaostávali 14:17.

Prešovčania predĺžili svoju tohtosezónnu sériu víťazstiev v LM na palubovkách súperov na štyri zápasy a zároveň ukončili domácu víťaznú šnúru hráčov Bjerringbra-Silkeborg. Šarišania zároveň zamotali boj o dve postupové priečky do play-off. Naďalej zostávajú na 3. mieste, ale vďaka zisku dvoch mimoriadne cenných bodov sa dotiahli nielen na svojho dánskeho súpera, ale i portugalský Sporting CP Lisabon.

Úradujúci slovenský šampión sa bude môcť priblížiť k postupu už najbližšiu sobotu 24. 11. o 14.00 h SEČ, keď sa predstaví na pôde ruského tímu Čechovskí Medvedi, ktorému sa pokúsi odplatiť domácu prehru 27:28.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2018/2019 - skupinová fáza - C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále) - 8. kolo - nedeľa:
Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - Tatran Prešov (SR) 29:30 (17:14)
Najviac gólov za Bjerringbro-Silkeborg: N. O. Nielsen, J. P. Hansen, Markussen a Knudsen po 7
Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 9, Hrstka, Lapajne 2, D. Krok, L. Urban 2, Číp 1, Vučko 3, M. Straňovský 4/1, Butorac 9/4, Kasal, Carapkin, Afanou Gatine, Babič
pok. hody: 1/0 - 5/5, vylúčení: 4 - 3, ČK: 36. Nöddesbo (Bjerringbro-Silkeborg) za faul, rozhodovali: Schulze a Tönnies (obaja Nem.), divákov

Domáci sa v úvode počas vlastného oslabenia dostali do vedenia 5:2, ale Prešovčania rýchlo zareagovali na náznak výraznejšieho odskočenia súpera a Lapajne v 13. min vyrovnala na 7:7. Tatran vďaka gólom Rábeka a M. Straňovského držal krok s favoritom. V záverečnej časti I. polčasu za stavu 14:14 išli jeho hráči do útoku, ale šancu dostať sa do vedenia vinou chyby nevyužili. Družstvo Bjerringbro to využilo, keď počas presilovky dvakrát skórovalo a získalo trojgólový polčasový náskok 17:14.

Necelé štyri minúty hry po zmene strán stačili slovenskému majstrovi na zmazanie manka. Butorac z pokutového hodu vyrovnal na 17:17 a vzápätí Tatran opäť nevyužil príležitosť ísť do vedenia. To sa mu podarilo v 40. min, keď z krídla skóroval Číp (21:20). Domáci odpovedali trojgólovou šnúrou na 23:21 v 44. min. Prešovčania prežili následné oslabenie bez inkasovaného gólu a tesne po jeho uplynutí kanonier Rábek vyrovnal na 23:23.

Na začiatku poslednej desaťminútovky L. Urban poslal Tatran do dvojgólového vedenia (26:24). Dánsky tím v 58. min napriek hre v oslabení vyrovnal na 28:28. Drámu rozhodol v poslednej minúte Butorac. Domáci v úplnom závere ešte dosiahli vyrovnávajúci gól, ale ten pre prešľap strelca neplatil.