VIDEO Strhujúci šláger s neuveriteľným obratom: Švajčiari uchmatli Belgicku postup na finálový turnaj

Axel Witsel a Remo Freuler v súboji o loptuAxel Witsel a Remo Freuler v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Peter Schneider

LUZERN - Futbalisti Švajčiarska sú tretím účastníkom finálového turnaja Ligy národov UEFA 2018/2019. Prvenstvo v 2. skupine A-divízie si zabezpečili nedeľňajším triumfom 5:2 nad Belgickom v Luzerne. Hetrikom sa blysol Haris Seferovič. Švajčiari vyhrali skupinu pred svojim nedeľňajším súperom vďaka lepšej bilancii zo vzájomných zápasov.

Belgičanom stačil na postup vo Švajčiarsku aj bod a začali veľmi dobre. Po góloch Thorgana Hazarda viedli 2:0, ale potom prišla gólová smršť Švajčiarov. Tí ešte do prestávky najskôr vyrovnali a v 44. minúte pridal Seferovič tretí gól. Bol to už jeho druhý zásah v zápase. Po prestávke zvýšil na 4:2 Elvedi a v 84. dovŕšil Seferovič hetrik. Švajčiari mali pri rovnosti bodov s Belgickom lepšiu bilanciu vzájomných stretnutí, prvý zápas prehrali u súpera "iba" 1:2.

Už v sobotu si postup na štvorčlenný finálový turnaj Ligy národov zabezpečilo Portugalsko, ktoré bude v júni budúceho roka jeho hostiteľom.

Rakúšania vyhrali v dueli 3. skupiny B-divízie v Severnom Írsku 2:1 a skončili na konečnom 2. mieste. Postup do "áčka" si už skôr vybojovala reprezentácia Bosny a Hercegoviny.

V "céčku" si postup zaistili Fíni a to aj napriek prehre 0:2 v Maďarsku. Prekvapila prehra Grékov s Estónskom, domáci napriek jasnej prevahe podľahli súperovi 0:1 po vlastnom góle Lambropoulosa.

V D-divízii si postup do "céčka" vybojovali Bielorusi, ktorí triumfovali v San Marine 2:0. V ďalšom zápase remizovalo Moldavsko s Luxemburskom 1:1.

2. skupina:

Luzern
Švajčiarsko - Belgicko 5:2 (3:2)
Góly: 31., 44. a 84. Seferovič, 26. Rodriguez (z 11 m), 62. Elvedi - 2. a 17. T. Hazard