VIDEO Zverev po najcennejšom titule kariéry blahoželal Djokovičovi: Výborný tenista aj človek

Alexander Zverev a Novak Djokovič po senzačnej výhre Nemca
Alexander Zverev a Novak Djokovič po senzačnej výhre Nemca

LONDÝN - Nemecký tenista Alexander Zverev sa stal senzačným víťazom dvojhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals v Londýne (11. - 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena). Turnajová trojka Zverev zvíťazil v nedeľňajšom finále za 81 minút 6:4, 6:3 nad nasadenou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom. Nemec sa pri druhej účasti na ATP Finals prvýkrát prebojoval zo základnej skupiny. Na ceste za premiérovým titulom medzi ôsmimi najlepšími singlistami sezóny zdolal v semifinále Švajčiara Rogera Federera a v záverečnom súboji aj svetovú jednotku Djokoviča.

"Práve teraz to neviem opísať. Som neuveriteľne šťastný, lebo je to najväčší titul, aký som kedy vyhral," uviedol po stretnutí Zverev a pokračoval: "Chcel by som zablahoželať Novakovi k skvelému týždňu v Londýne a aj k celej druhej polovici sezóny. Neprehral skoro ani jedno stretnutie a som veľmi šťastný, že som ho dnes zdolal. Každý hovorí o tom, aký je výborný tenista, no ja chcem spomenúť, aký je aj dobrý človek. Mali sme spoločne mnoho rozhovorov o živote." V ďakovnej reči nevynechal Zverev ani svoj tím. "Chcel by som sa poďakovať môjmu otcovi, ktorý ma trénuje od detstva. Pravdepodobne neprestane plakať až do budúceho roka. Ďakujem aj Ivanovi Lendlovi, že sa pridal do môjho tímu. Myslím, že to zatiaľ funguje," dodal na záver Zverev, ktorý v sezóne 2018 zvíťazil na okruhu ATP v 58 zápasoch, čo je najviac zo všetkých tenistov.

Djokovič po finále vyzdvihol kvalitu súpera: "Saša hral oveľa lepšie ako v skupine a zaslúžil si dnes víťazstvo. Je ešte stále veľmi mladý, no už má za sebou skvelé výsledky a prajem mu všetko dobré aj do bduúcnosti."

Dvadsaťjedenročný Zverev si pripísal druhé víťazstvo v treťom vzájomnom zápase s Djokovičom. Premiérovo na seba narazili vlani vo finále na antukovom turnaji Masters 1000 v Ríme, vo finále triumfoval Nemec 6:4, 6:3. Ich druhá vzájomná konfrontácia sa uskutočnila v rámci základnej skupiny na tohtoročnom ATP Finals, Djokovič zvíťazil 6:2, 6:1. V nedeľňajšom finále však Srb neuspel a nevyrovnal rekord Švajčiara Rogera Federera v počte titulov (6) na turnaji ATP Finals.


Tagy: Novak Djokovič Alexander Zverev

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Tim Ireland; Video: Youtube

DISKUSIA