Očakávané derby pod taktovkou nových koučov: Podarí sa Slovensku revanšovať sa Čechom?

Pavel Hapal a Jaroslav Šilhavý
Pavel Hapal a Jaroslav Šilhavý

BRATISLAVA/PRAHA - Už dnes večer si každý fanúšik futbalu na Slovensku a Česku príde na svoje. Proti sebe sa postavia dva tímy, ktoré začínajú novú reprezentačnú éru. Domáci tím vedie nový tréner Jaroslav Šilhavý, ktorý zaknihoval okamžitý úspech v Trnave. Slovenskú reprezentáciu po tomto zápase po päť a pol roku opustil Ján Kozák a jeho nástupcom sa stal Pavel Hapal. Podarí sa novému koučovi Slovenska revanšovať sa Čechom na ich domácej pôde?

Dá sa povedať, že v tomto zápase ide o všetko! Česko aj Slovensko majú v v 1. skupine B-divízie európskej Ligy národov zhodný počet bodov, a to 3. Ani jednému mužstvu nevyšiel vstup do novej súťaže, a tak tento zápas rozhodne o tom, kto sa udrží v skupine a kto zostúpi do nižšej. 


Česko zaknihovalo jedinú výhru práve na pôde Slovenska, keď otočili zápas v Trnave a vyhrali 1:2. Slovenská reprezentácia začala novú éru pod taktovkou Pavla Hapala, ktorý prevzal kormidlo po Jánovi Kozákovi. Premiéra na lavičke mu vyšla na výbornú, keď Slováci vyhrali s Ukrajinou vysoko 4:1. Práve tento fakt môže nahrávať Slovákom do kariet.

Už dlhší čas sa hovorilo o problémových miestach na postoch slovenskej reprezentácia. Hádam najkritickejšími sa javili ľavý kraj obrany a pozícia hrotového útočníka. Práve tu urobil Hapal zmeny, ktoré sa osvedčili. Namiesto Hubočana nasadil od začiatku mladého Dávida Hancka, ktorý oblieka dres Fiorentiny. Tomu zápas vyšiel na jednotku. Na hrote dostával šancu vždy Adam Nemec, avšak nový kouč sa rozhodol dať dôveru svojmu lídrovi z dvadsaťjednotky Adamovi Zreľákovi, ktorý sa mu v zápase s Ukrajinou odvďačil parádnym gólom pätičkou. 

Veľa sa polemizovalo aj o tom, kto by mal hrávať na krajoch zálohy, prípadne krídelných útočníkov. Túto otázku vyriešil Hapal taktiež vo svojom premiérovom zápase na lavičke. Rusnák sa ocitol v základnej zostave a treba povedať, že bol jednoznačne mužom zápasu. Strelil prvý gól zápasu a na ďalšie dva prihral. Do hry zasiahol aj navrátilec po dva a pol roku Miroslav Stoch, ktorý má fantastickú formu v pražskej Slavii. Treba však skonštatovať, že práve na krajoch má Hapal výborný výber. Taktiež Mak odohral skvelý zápas a jeho futbalové umenie nikto nemôže vziať ani Vladimírovi Weissovi. Toho však brzdí v napredovaní úroveň katarskej súťaže, v ktorej pôsobí.

Zdá sa, že príchod nového trénera priniesol do slovenského futbalu potrebné oživenie. Je veľmi priskoro hodnotiť prácu Hapala po prvom zápase, ale zdá sa, že išlo o tú najlepšiu voľbu, akú Slovenský futbalový zväz mohol urobiť. 

Zápas v pražskom Edene má výkop o 20:45 a určite nikto nie je favoritom. Oba tímy majú nových trénerov, nový štýl hry a víťazstvo z posledného zápasu. Slováci prevalcovali doma Ukrajinu 4:1 a Česi si poradili v náročnom zápase s Poľskom, takže oba celky sú na derby naladené výhrou. Veríme však, že zverenci Pavla Hapala budú ťahať za dlhší koniec povrazu. SLOVENSKO, do toho!!!

Hlasovalo: 294


Tagy: Pavel Hapal Slovensko Česko Jaroslav Šilhavý

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/športky

DISKUSIA