Parádne zakončenie roka: Slovenskí mladíci v gólovej prestrelke zaskočili Taliansko

Reprezentácia Slovenska do 19 rokovReprezentácia Slovenska do 19 rokov Zdroj: Instagram sfzofficial

RECANATI - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v pondelok podvečer na ihrisku v talianskom mestečku Recanati nad domácimi rovesníkmi 4:2 (2:1).

Pre zverencov trénera Alberta Rusnáka st. to bolo posledné vystúpenie v tomto kalendárnom roku. Informuje o tom Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojom facebooku.

Taliansko "19" - Slovensko "19" 2:4 (1:2) - hralo sa v talianskom mestečku Recanati
Góly: 34. Rauti, 86. Portanova - 5. M. Kmeť, 9. D. Strelec, 49. K. Mihálek, 90.+ Pišoja

Zostava SR "19": Ludha - L. Kučera (72. Suľa), Pišoja, M. Petro, Vojtko - Myslovič, Mader (44. Machara), J. Kadák (80. Bobček) - K. Mihálek (90. Holub), D. Strelec, M. Kmeť (46. I. Mesík)

Alebert Rusnák (tréner SR "19"): "Sme radi, že sme si mohli zahrať proti takému vyspelému súperovi. Zápas mal svojou úrovňou i diváckou kulisou parametre kvalifikačného duelu, celý čas mala hra z oboch strán vysoké tempo. Od úvodných minút sme hrali aktívne, akcie domácich sme narušili už v základoch aktívnym presingom v obrannej zóne súpera. Po získaní lopty sme hrali priamočiaro, kombinačne, boli sme efektívni. Prinieslo nám to dva góly po krásnych akciách. Mali sme šancu aj na 3:0, ale zle sme vyriešili situáciu v šestnástke Talianska a z následného protiútoku sme inkasovali. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a po rýchlej kolmej akcii sme zvýšili na 3:1. Talianov hnalo publikum do útoku, ale v defenzíve sme pracovali výborne, hoci domáci znížili po rohovom kope. Potom nám rozhodca neuznal regulárny gól pre neexistujúci ofsajd, my sme sa však predsa presadili. V poslednej päťminútovke a nadstavenom čase sme mohli pridať ešte dva góly, domáci brankár bol sám proti našim hráčom. Som rád, že chlapci zistili na vlastnej koži, že môžu zdolať každého, ak k futbalovej kvalite pridajú túžbu a vôľu zvíťaziť."

Viac o téme: Taliansko Slovensko