V Česku sa prevalila poriadna kauza: V kabíne je vraj populárny kokaín a alkohol

Petr Čáslava
Petr Čáslava

PARDUBICE - Hokejový obranca HC Dynamo Pardubice Petr Čáslava, ktorý je zároveň spolumajiteľom tohto českého extraligového klubu, mal byť koncom augusta pozitívne testovaný na kokaín pri námatkovej policajnej kontrole.

Skúsený bek v lete nechcel situáciu komentovať, ale podľa najnovších informácií českého denníka Sport krvné testy potvrdili prítomnosť drogy v jeho tele počas vedenia motorového vozidla. Navyše, anonymný zdroj, ktorý spomenutému periodiku správu priniesol, naznačil, že v kádri "pernikárov" môže byť viacero hráčov užívajúcich návykové látky. Vedenie Pardubíc však tieto tvrdenia popiera.

Český Sport uvádza, že po údajnom Čáslavovom prehrešku boli nariadené interné lekárske testy všetkých hráčov a podľa nemenovaného zdroja viacerí hokejisti neprešli s čistým štítom. Jeden z hráčov mal dokonca v lete opustiť káder pre problémy s kokaínom, v prípade ďalších sa skloňuje alkohol. "Nešlo o zisťovanie prítomnosti omamných látok v tele. Nemám informácie o tom, že by v tom malo byť viac hráčov, resp. mám informácie o tom, že všetci hráči sú čistí," cituje generálneho manažéra Pardubíc Dušana Salfického web iDnes.cz.


Tagy: Petr Čáslava HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hcdynamo.cz

DISKUSIA