Weiss si údajne pod Hapalom už nezahrá: Ja som skončil!

Na snímke slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. počas tréningu
Na snímke slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. počas tréningu

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss pre denník Plus Jeden Deň uviedol, že sa rozhodol skončiť v národnom tíme pod vedením českého trénera Pavla Hapala. Dvadsaťosemročný krídelník katarského klubu Al Gharafa zostal v novembrových dueloch Ligy národov UEFA proti Ukrajine (4:1) a Česku (0:1) bez minutáže v najcennejšom drese. A keď sa na ihrisko nedostal ani pri treťom striedaní v súboji v pražskom Edene, zamieril počas stretnutia do šatne.

"Za Hapala som skončil, vyjadrím sa v najbližších dňoch," citovalo stredajšie vydanie denníka Plus Jeden Deň bývalého hráča Manchestru City, Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona či Olympiakosu Pireus.


Vladimír Weiss mladší potvrdil informáciu, ktorú priniesol ProFutbal.sk okamžite po zápase Ligy národov s Českom. "Ja som skončil," povedal tesne po 28-ročný hráč. Kým ostatní hráči boli v šatni a sprchovali sa, Weiss už hľadal východ zo štadióna.

K momentu opustenia lavičky počas súboja sa už krátko po zápase v Prahe vyjadril aj Hapal, ktorý v októbri vymenil na poste trénera Jána Kozáka: "V priebehu zápasu som si to nevšimol, lebo som koučoval mužstvo. Dozvedel som sa to, až keď som prišiel do kabíny. Budem sa snažiť vykomunikovať to s hráčom, čo ho k tomu viedlo, a uvidíme ďalej. Vieme, akým spôsobom hrá, rozhodli sme sa pre tento variant. Nepustili sme ho do zápasu, ale nikde nie je napísané, že nebude hrať v ďalších dueloch, takže v tom nevidím žiadny problém."


Tagy: Pavel Hapal Vladimír Weiss

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA