SZĽH nadviazal užšiu spoluprácu s hokejbalovou úniou: Veríme, že tam dosiahneme úspech

Jozef Stümpel a Martin Kohút
Jozef Stümpel a Martin Kohút

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) podpísal zmluvu o spolupráci so Slovenskou hokejbalovou úniou (SHbÚ). Ide o jeden z krokov avizovaného procesu spájania všetkých hokejových športov. Zmluvu svojimi podpismi spečatili v bratislavskom sídle hokejového zväzu Martin Kohút a prezident SHbÚ Jozef Stümpel.

"Sme radi, že sme pristúpili k podpisu. Už dlhšiu dobru totiž avizujeme spájanie. Hokejbal je doplnkový šport mnohých hokejistov a mnohých hokejbalistov je vidieť na ľadových plochách. Takže synergie sú obrovské. Verím, že naša spolupráca bude slúžiť hlavne tomu, aby sa oba športy rozvíjali a rástli,“ povedal po podpise zmluvy prezident SZĽH Martin Kohút.

Hokejisti a hokejbalisti plánujú spolupracovať aj v oblastiach marketingu a reklamy, čo sa prejaví už aj na organizovaní budúcoročných hokejbalových MS, ktoré sa uskutočnia v Košiciach po hokejových majstrovstvách sveta. "Našim najbližším cieľom sú majstrovstvá sveta, kde sa bude hokej a hokejbal veľmi dobre prezentovať. Verím, že tam dosiahneme úspech. Ale nepozeráme sa na našu spoluprácu krátkodobo. Je to posun dopredu. Spolupráca je totiž nevyhnutná. Budúcnosť ukáže, že sa uberáme správnym smerom a vieme si navzájom pomáhať,“ povedal prezident SHbÚ Jozef Stümpel.


Tagy: Jozef Stümpel SZĽH

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hokejbal.sk/Michal Runák

DISKUSIA