Legenda Chelsea ukončila po 20 rokoch bohatú hráčsku kariéru: Bola to nezabudnuteľná cesta

Didier DrogbaDidier Drogba Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalový reprezentant Pobrežia Slonoviny Didier Drogba ukončil po 20 rokoch úspešnú hráčsku kariéru. Štyridsaťročný kanonier sa najviac preslávil v drese londýnskej Chelsea, za ktorú strelil v 381 zápasoch 164 gólov. V jej drese vyhral štyrikrát Premier League i Pohár FA a v roku 2012 Ligu majstrov. Za národný tím odohral 105 a so 65 presnými zásahmi je historicky najlepší strelec krajiny.

Naposledy pôsobil vo Phoenixe Rising v United Soccer League, druhej najvyššej súťaži USA. V tomto roku dal v 12 dueloch sedem gólov.

"Chcem sa poďakovať všetkým hráčom, trénerom, tímom a fanúšikom, s ktorými som sa stretol a ktorí sa postarali, že táto cesta bola nezabudnuteľná. Ak vám niekto povie, že vaše sny sú príliš veľké, len mu poďakujte a pracujte ešte tvrdšie a šikovnejšie, aby ste ich premenili na realitu," napísal na twitter.

Drogba odštartoval kariéru vo Francúzsku, cez Le Mans, Guingamp a Marseille sa dostal prvýkrát do Chelsea v roku 2004. O osem rokov neskôr prestúpil do čínskeho Šanghaju Šenhua, no o dva roky, s krátkou zastávkou v Galatasaray Istanbul, bol späť. V roku 2015 zamieril do zámoria, kde pôsobil v Montreale a naposledy vo Phoenixe. V Premier League strelil dokopy 104 gólov a v sezónach 2006/07 a 2009/10 sa stal najlepším strelcom súťaže.

Viac o téme: Didier Drogba Chelsea FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články