VIDEO Kližan po zisku ocenenia vyzdvihol Hrbatého: Strašne mu ďakujem za tú robotu

Tenista roka 2018 Martin Kližan
Tenista roka 2018 Martin Kližan

BRATISLAVA - Dominiku Cibulkovú a Martina Kližana vyhlásili v bratislavskom NTC za slovenských Tenistov roka 2018. Cibulková sa stala najúspešnejšou hráčkou v histórii ankety, keď zvíťazila už ôsmykrát. Prekonala tak Danielu Hantuchovú, Karola Kučeru a Dominika Hrbatého, ktorí majú na konte sedem prvenstiev. Kližan sa stal Tenistom roka po šiesty raz.

Kližan zvíťazil v ankete so ziskom 164 bodov pred kolegami zo slovenského daviscupového tímu Jozefom Kovalíkom a Lukášom Lackom. Najlepší slovenský singlista sa pod trénerskou taktovkou Dominika Hrbatého vrátil do elitnej svetovej päťdesiatky. V lete triumfoval na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. V septembri postúpil do finále turnaja v Petrohrade. V októbri sa rozhodujúcou mierou zaslúžil o návrat Slovenska do svetovej skupiny Davisovho pohára. V baráži proti Bielorusku (3:1) vyhral obe dvojhry a po boku Filipa Poláška uspel aj vo štvorhre. V súčasnosti je na 43. mieste rebríčka ATP Entry vo dvojhre.

"Čím som starší, tým sa cítim na kurte lepšie. Som v najlepšej fáze kariéry a verím, že nová sezóna bude pre mňa ešte úspešnejšia ako táto. Chcem sa poďakovať celému tímu - môjmu trénerovi Dominovi Hrbatému, kondičnému koučovi Kristiánovi Cupákovi, psychológovi Martinovi Babíkovi, rodičom i sestre," povedal Kližan.

"Urobili sme dobrú robotu a verím, že budúca sezóna bude ešte lepšia. Hlavný tréner v tom zohral najväčšiu úlohu. Dominik bol obrovský prínos do môjho tímu a strašne mu ďakujem za tú robotu, čo sme spolu spravili," vyzdvihol Kližan svojho trénera Dominika Hrbatého pre Športky.sk


Tagy: Martin Kližan

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Pavol Zachar; Video: Športky.sk

DISKUSIA