HK Nitra chcela desať, dostala len rok: Mesto pomáha hokeju za symbolické euro

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NITRA - Prenájom hokejového štadióna v Nitre pre miestny tipsportligový klub predĺži mesto o rok. Rozhodli o tom ešte starí mestskí poslanci na novembrovom zastupiteľstve. HK Nitra požadoval predĺženie nájomnej zmluvy o desať rokov.

Poslanci však zhodnotili, že ďalšie rozhodovanie v tejto veci ponechajú na novozvolené zastupiteľstvo. Poslanec Štefan Štefek navrhol materiál o predĺžení nájmu na desať rokov vyradiť z programu novembrového rokovania a zaradiť ho až na decembrové, keď už bude zasadať plénum v novom zložení. Jeho návrh však neprešiel. Nakoniec poslanci podporili pozmeňujúci návrh Anny Šmehilovej na predĺženie nájmu o rok.

Nájomná zmluva bola uzatvorená 1. júla 2011 do 31. decembra 2018. Ročné nájomné predstavuje symbolické euro, energie platí mesto. Priestory ako bufety môže nájomca ďalej prenajímať. "Ja tento proces považujem za čistý, robíme tak aj v prípade Domu Matice slovenskej, ktorý je v nájme za euro a oni tam vyberajú nájom od Slovenskej pošty aj od predajcov. Nemáme problém s tým, aby sme takto podporovali činnosť Matice slovenskej a tu je to obdobné,“ povedal Štefek.


Tagy: HK Nitra Štefan Štefek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Havran

DISKUSIA