VIDEO Sereď remizovala so Žilinou, body si podelili aj Slovan s Ružomberkom

Na snímke zľava Moha (Slovan) a Kristi Qose (Ružomberok)Na snímke zľava Moha (Slovan) a Kristi Qose (Ružomberok) Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

NITRA - Futbalisti Serede na vlastnom trávniku remizovali s hráčmi Žiliny 1:1 v sobotňajšom zápase 16. kola najvyššej slovenskej súťaže 2018/2019. V prvom polčase poslal zverencov trénera Jaroslava Kentoša do vedenia Jaroslav Mihalík, ktorý sa v 26. min presadil po prihrávke Michala Škvarku.

Žilinčanom sa však nepodarilo natiahnuť sériu piatich víťazstiev v rade vo všetkých súťažiach, keď po zmene strán zariadil remízu Denis Ventúra. Sereď v domácom prostredí v aktuálnom ročníku nebodovala iba raz, keď 25. augusta podľahla Podbrezovej 1:2. Domáci po dnešnom dueli nenašli v lige premožiteľa v piatich stretnutiach v sérii, Žilinčania ťahajú sériu deviatich ligových duelov bez prehry.

ŠKF iClinic Sereď - MŠK Žilina 1:1 (0:1) - hralo sa v Nitre
Góly: 54. D. Ventúra - 26. J. Mihalík, ŽK: 30. Ulrich, 42. Ľ. Michalík, 81. Baéz, 88. D. Ventúra - 45.+ Fazlagič, 83. Škvarka, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Poláček, 384 divákov

Zostavy:
Sereď: Penksa – Sus, Ľ. Michalík, Menich, Hučko - Baéz, D. Ventúra - Gatarič, Richnák (87. Bilas), Ulrich (85. Ondong-Mba) - Morong (90.+ Mečiar)
Žilina: Holec - Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka - Káčer, Fazlagič (71. Pečovský), Škvarka - J. Mihalík (78. Holúbek), Boženík (85. F. Balaj), I. Díaz

Slovan naďalej bez prehry, na Pasienkoch remizoval s Ružomberkom

futbalisti ŠK Slovan Bratislava doma na Pasienkoch remizovali s Ružomberkom 1:1 a v aktuálnom ročníku sú naďalej bez prehry. Hostia sa ujali vedenia koncom prvého polčasu, keď sa v drese "ruže" presadil Kristi Qose. "Belasím" sa po zmene strán napriek hernej prevahe podarilo iba vyrovnať, keď jediná strela domácich do priestoru bránky v druhom polčase od Dávida Holmana zo 75. min skončila za bránkovou čiarou.:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 75. Holman - 44. Qose, ŽK: 66. J. Maslo, 90. R. Kružliak, 90.+ Macík (všetci Ružomberok), rozhodovali: Glova - Bobko, Ádám, 500 divákov

Zostavy:
Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (89. Saláta), De Kamps (66. V. Savičevič) - Dražič (79. D. Strelec), Holman, Moha - Čavrič
Ružomberok: Macík - Jonec, D. Kružliak, J. Maslo, F. Twardzik- Qose, M. Kochan - Gál-Andrezly, D. Takáč (77. Mustedanagič), T. Kostadinov (89. Kmeť) - Gerec (82. R. Kružliak)

Michalovce v posledných minútach ukoristili výhru v Senici

Futbalisti FK Senica v sobotu podľahli svojmu súperovi MFK Zemplín Michalovce na domácej pôde 2:4. V prvom polčase sa už po deviatich minútach hry presadil Cheick Alan Diarra a poslal hostí z východu do vedenia. Dva góly stihol za Seničanov do prestávky streliť Roberto Dias, na druhej strane sa však pred jeho druhým presným zásahom presadil aj Peter Kolesár a do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase sa až v posledných šiestich minútach zrodili dva góly hostí, ktoré rozhodli o ich víťazstve. Víťazný presný zásah sa podarilo streliť striedajúcemu Sadamovi Sulleyovi v 84 min. Výhru Michaloviec poistil o tri minúty neskôr Lazarus Rota.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:4 (2:2)
Góly: 17. a 39. R. Dias - 9. Ch. Diarra, 36. P. Kolesár, 84. Sulley, 87. Rota, ŽK: 72. Nirennold - 85. Rota, rozhodovali: Marhefka - M. Štrbo, E. Weiss, 470 divákov

Zostavy:
Senica: Taborda - J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah (46. Nirennold) - Deretti, Tešija, Petshi, Zezinho - Castaňeda (68. Solano), Azankpo
Michalovce: Kira - Rota, Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Turík, Ch. Diarra (90. Kurminowski), S. Danko, I. Žofčák, P. Kolesár (80. Grič) - Vaščák (76. Sulley)

Trnava v 800. dueli v najvyššej súťaži prehrala s Nitrou

Futbalisti slovenského šampióna FC Spartak Trnava prehrali s hráčmi FC Nitra 2:3. Hostia viedli v "malom Ríme" od 6. min, keď si dal vlastný gól Trnavčan Oliver Janso. "Andeli" po zmene strán zvrátili skóre vo svoj prospech po zásahoch legionárov Vachtanga Čanturišviliho a Kubilaya Yilmaza, no posledné slovo v zápase mala Nitra. Keď sa už zdalo, že Trnavčania oslávia jubilejný 800. zápas v najvyššej slovenskej súťaži víťazne, na začiatku nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Abdulrahman Taiwo a v 96. min rozhodol o výhre hostí Jaroslav Machovec.

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:3 (0:1)
Góly: 56. Čanturišvili, 58. K. Yilmaz - 6. Janso (vlastný), 90.+ Abdulrahman Taiwo, 90.+ Machovec, ŽK: 38. Ghorbani, 42. Grendel, 86. Kulhánek - 55. A, Fábry, 63. Machovec, ČK: 90.+ Grendel (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Ziemba - B. Hancko, Benko

Zostavy:
Trnava: Chudý - M. Oravec, Martin Tóth, Greššák, Janso (35. Ghorbani) - Schirtladze (89. L. Lupták), Kulhánek - Jirka, Grendel, Čanturišvili - K. Yilmaz (81. Miesenböck)
Nitra: Hroššo - Kuník, Križan, Pavol Farkaš, Ján Chovanec - Šimončič (61. Chobot), Charizopulos - Abdulrahman Taiwo, A. Fábry, Čeredničenko (71. Guláš) - Vestenický (61. Machovec)

Zlaté Moravce doma tesne zdolali Podbrezovú

Futbalisti Zlatých Moraviec zvíťazili, keď na vlastnom trávniku zdolali hráčov Podbrezovej tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 18. min Ewerton Paixao da Silva, ktorý technickou strelou spoza šestnástky prekonal Martina Kuciaka v bránke hostí. Zlaté Moravce v lige zvíťazili po deviatich stretnutiach, keď predtým sa z víťazstva tešili ešte 25. augusta proti Michalovciam (2:0). Na druhej strane, hráči Podbrezovej vo Fortuna lige prehrali už šiesty zápas v sérii.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 18. Ewerton, ŽK: 26. Richtárech, 75. Čögley, 82. Banovič, 88. Karlík, 90.+ Duga - 15. Obročník, 36. A. Mojžiš, 78. Podstavek, 90.+ Magda, rozhodovali: J. Pavlík - P. Kováč, Žákech

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Práznovský, Banovič, M. Chren - Richtárech, Karlík - Dimitrijevič (81. Duga), Ewerton (89. Udeh), Brašeň - J. Švec (69. Ľ. Urgela)
Podbrezová: M. Kuciak - Magda, Bartoš, Podstavek, A. Mojžiš - Viazanko (68. Lepieš), Obročník, J. Sedláček, D. Leško - Voško (68. Matúš Mikuš), Bernadina

Trenčín po siedmich ligových prehrách bodoval v Dunajskej Strede

Futbalisti Dunajskej Stredy remizovali s Trenčínom 0:0. Domáci mali počas zápasu územnú i streleckú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať brankára Libora Hrdličku. Od 18. minúty hrali presilovku po vylúčení Erhana Mašoviča, dostali sa k sedemnástim streleckým pokusom, no skóre zostalo nezmenené. Smolu mali domáci najmä v 70. minúte, keď Christián Herc opečiatkoval žrď súperovej bránky. Dunajská Streda len druhýkrát v sezóne vyšla strelecky naprázdno a nedokázala tak znížiť šesťbodové manko na bratislavský Slovan na čele tabuľky. Naopak, Trenčín po siedmich prehrách bodoval a so ziskom 18 bodov mu patrí ôsma priečka.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 0:0
ŽK: 49. M. Šulek, 58. Yem, 61. Skovajsa, 73. Hrdlička, ČK: 18. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Chmura - Vorel, Roszbeck, 7777 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička - M. Vida, T. Huk, S. Koné, E. Davis (86. Bilenkyj) - M. Bednár (62. Šatka) - Divkovič (74. Tretiakov), Herc, Kalmár, K. Vida - Bayo
Trenčín: Hrdlička - Yem, M. Šulek, Mašovič, Skovajsa - El Mahdioui - Van Arnhem, Corryn (76. Paur) - Bukari (25. Kleščík), Antonio Mance (60. Čatakovič), Sleegers

Viac o téme: MŠK Žilina ŠKF iClinic Sereď