VIDEO City a Liverpool s hladkými víťazstvami, United len remizoval s Crystal Palace

Mohamed Salah oslavuje gólMohamed Salah oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Chris Radburn

LONDÝN - Futbalisti úradujúceho majstra Manchestru City sú v najvyššej anglickej súťaži Premier League naďalej bez prehry, keď v stretnutí 13. kola zvíťazili na pôde West Hamu vysoko 4:0. "Citizens" o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, postupne sa presadili David Silva, Raheem Sterling a Leroy Sané. Po zmene strán v nadstavenom čase už len spečatil výsledok stretnutia svojím druhým zásahom Sané.

Trpkosť prehry v Premier League naďalej neokúsili ani futbalisti Liverpoolu, ktorí na trávniku Watfordu zvíťazili 3:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre stretnutia v 67. min Mohamed Salah, o 9 minút neskôr zvýšil vedenie hostí Trent Alexander-Arnold. "The Reds" dohrávali zápas bez vylúčeného Jordana Hendersona, napriek tomu sa im ešte podarilo skórovať, keď sa v 89. min šestnástke hlavou presadil Roberto Firmino. Liverpoolu patrí v Premier League naďalej 2. priečka, na prvý Manchester City s 35 bodmi stráca 2 body.

Na vlastnom trávniku zaváhal Manchester United, keď sa na štadióne Old Trafford zrodila bezgólová remíza s Crystal Palace. Zverenci trénera Josého Mourinha zaostávajú za mestským rivalom a lídrom súťaže "Citizens" už o 14 bodov, po večernom londýnskom derby medzi Tottenhamom a FC Chelsea sa im však môže vzdialiť aj štvrtá priečka zaručujúca účasť v Lige majstrov.

Výsledky sobotňajších duelov 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Brighton - Leicester 1:1 (1:0)
Góly: 15. G. Murray - 79. Vardy (z pok. kopu), ČK: 28. Maddison (Leicester) po druhej ŽK

Everton - Cardiff 1:0 (0:0)
Gól: 59. Sigurdsson

Fulham - Southampton 3:2 (2:1)
Góly: 33. a 63. Mitrovič, 43. Schürrle - 18. a 53. S. Armstrong

Manchester United - Crystal Palace 0:0

Watford - FC Liverpool 0:3 (0:0)
Góly: 67. Salah, 76. Alexander-Arnold, 89. Firmino, ČK: Henderson (Liverpool) po druhej ŽK

West Ham - Manchester City 0:4 (0:3)
Góly: 34. a 90.+ Sané, 11. David Silva, 19. Sterling

Viac o téme: Manchester United FC Liverpool Manchester City Leicester City