Vlhová ťažila z fantastického druhého kola: Som šťastná, ide sa na slalom!

Slovenka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom KillingtoneSlovenka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v americkom Killingtone Zdroj: TASR/AP/Charles Krupa

KILLINGTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla ďalší prenikavý výsledok, keď v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára skončila siedma. V americkom Killingtone zaregistrovala vyrovnané najlepšie umiestnenie v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne, svoje ôsme v top10 a celkovo s poradovým číslom 34 v prestížnom seriáli. Predtým na "sedmičke" pristála v marci 2017 v Aspene a vo vlaňajšej sezóne v decembri v Lienzi.

Vlhová zaostala o 1,33 s za víťaznou Taliankou Federicou Brignoneovou. Po 1. kole bola na 14. mieste s mankom 1,25 s na vedúcu Mowinckelovú. V druhom kole Vlhová vo veternom počasí predviedla agresívnu jazdu so správne zvolenou stopou a najmä horná časť bola v jej podaní veľmi rýchla. Napokon to stačilo na výrazný posun vpred až na konečné siedme miesto.

Slovenská reprezentantka dosiahla v druhom kole tretí najlepší čas a zdolala v ňom aj úradujúcu olympijskú víťazku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá celkovo skončila štvrtá. "Aj keď prvé kolo nebolo ideálne, v tom druhom som do toho dala všetko a predviedla svoju jazdu naplno. Som šťastná a teším sa z môjho výkonu.Teraz si musím trochu oddýchnuť a zajtra idem na slalom," uviedla Petra Vlhová na facebooku.

Viac o téme: Petra Vlhová Killington
  • Zdroj: TASR, SITA