VIDEO Rozbehnutý Tatar strelil už svoj desiaty gól: Z výhry sa napokon tešil Boston

Tomáš Tatar pred brankárom RaskomTomáš Tatar pred brankárom Raskom Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na nedeľu svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne NHL, jeho Montreal však prehral doma s Bostonom 2:3.

Hostia viedli po prvej tretine dvojgólovým rozdielom, Tatar ale v 51. minúte v presilovej hre vyrovnal na 2:2. Po prihrávke Andrewa Shawa spoza bránky sa presadil pohotovou strelou z prvej, bol to už jeho 19. bod (10+9) v tomto ročníku. O triumfe Bostonu napokon necelé tri minúty pred koncom rozhodol rovnako v početnej výhode John Moore.

Tatar odohral celkovo 14:15 min a vystrelil spolu päťkrát. V bránke Bostonu dostal tentoraz pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask a pri výhre si pripísal 31 úspešných zákrokov. Montreal prehral už štvrtý duel za sebou.

Hviezdou noci bol iba 20-ročný fínsky útočník Patrik Laine, ktorý sa pod triumf Winnipegu na ľade St. Louis 8:4 podpísal piatimi gólmi. Naposledy sa podobný "kúsok" v NHL podaril Johanovi Franzenovi vo februári 2011. Laine je tretím hráčom histórie, ktorý dosiahol päť gólov v jednom zápase pred dovŕšením 21 rokov - Wayne Gretzky to pred ním dokázal dvakrát a Don Murdoch raz.

Andreas Johnsson zaznamenal už v prvej tretine hetrik a Toronto bez slovenského obrancu Martina Marinčina vyhralo nad Philadelphiou hladko 6:0. Tri góly si pripísal aj Jake Guentzel, Pittsburgh tak nasmeroval k triumfu nad Columbusom 4:2.