Celá akcia do seba zapadla ako puzzle: VIDEO Tatarov desiaty gól v sezóne

Hokejisti Montrealu zvíťazili aj v ďalšom zápase.Hokejisti Montrealu zvíťazili aj v ďalšom zápase. Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

MONTREAL - Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval, ale Montreal podľahol na domácom ľade Bostonu tesne 2:3 v sobotňajšom stretnutí NHL. Dvadsaťsedemročný útočník vyrovnal v 51. min v presilovej hre na priebežných 2:2, ale o triumfe Bruins napokon rozhodol necelé tri minúty pred koncom takisto v početnej výhode John Moore.

Nechcem sa pýšiť gólom, ale som hrdý na to, že som presným zásahom pomohol tímu k víťazstvu v riadnom hracom čase. Každý jeden člen tímu by mal byť na seba hrdý, bojovali sme jeden za druhého a vydreli sme si dôležitý triumf," povedal podľa nhl.com autor rozhodujúceho gólu.

Tatar odohral dovedna 14:15 min a prezentoval sa 5 strelami na bránku súpera a dvoma "hitmi." Po 24 zápasoch má na konte 19 bodov za 10 gólov a 9 asistencií. "Za stavu 0:2 sme vedeli, že ich musíme stále tlačiť a raz ten gól musí prísť. V tretej tretine sme skórovali, krátko po tom v presilovke znovu a vrátili sme sa do zápasu. Carey Price urobil niekoľko dôležitých zákrokov a stále nám dával šancu na úpsech," zamyslel sa Andrew Shaw, ktorý si pri góle slovenského krídelníka pripísal 100. asistenciu v základnej časti NHL.

Viac o téme: Tomáš Tatar Boston Bruins Montreal Canadiens