VIDEO Neapol nečakane zakopol s posledným Chievom: Hamšík zápas presedel

Marek Hamšík na striedačkeMarek Hamšík na striedačke Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

RÍM - V nedeľňajšom zápase 13. kola talianskej Serie A zvíťazil navrátilec medzi elitu z Parmy na štadióne Ennia Tardiniho nad Sassuolom 2:1. Presné zásahy Gervinha a Bruna Alvesa ukončili štvorzápasovú sériu hostí bez prehry.

Empoli zdolalo Atalantu 3:2 a dočkalo sa tak proti tomuto súperovi víťazstva po dlhých siedmich rokoch. Fiorentina remizovala v Bologni 0:0 na svoj plný bodový zásah na ihrisku súpera v aktuálnej sezóne hráči ACF stále čakajú. Neapol bez Mareka Hamšíka nečakane zakopol s posledným Chievom, duel pod Vezuvom skončil bezgólovou remízou.

V súboji o štvrté miesto tabuľky Serie A medzi Laziom Rím a AC Milánom sa zrodila na Stadio Olimpico remíza 1:1. V 78. minúte dostal AC do vedenia stredopoliar Franck Yannick Kessié, no v štvrtej minúte nadstaveného času stanovil konečný výsledok striedajúci Argentínčan Joaquin Correa.

SS Lazio Rím – AC Miláno 1:1 (0:0)
Góly: 90.+4 Correa - 78. Kessié

FC Janov - Sampdoria Janov 1:1 (1:1)
Góly: 17. Piatek (z 11m) - 8. Quagliarella

Parma Calcio 1913 – US Sassuolo Calcio 2:1 (2:1)
Góly: 6. Gervinho, 25. Alves - 36. Babacar

FC Bologna 1909 – ACF Fiorentina 0:0

FC Empoli – Atalanta Bergamasca Calcio 3:2 (1:2)
Góly: 42. La Gulima, 77. Masiello (vl.), 90.+2 Silvestre – 33. Freuler, 40. Hateboer, ČK: 84. Iličič (Atalanta)

SSC Neapol – AC Chievo Verona 0:0

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Chievo Verona