VIDEO Skvelá Vlhová dala v ťažkých pretekoch do toho všetko: Keď jazdím naplno, vtedy to ide

Petra Vlhová sa teší na pódiu z druhého miesta
Petra Vlhová sa teší na pódiu z druhého miesta

KILLINGTON - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová vystúpila na stupne víťazov aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára zjazdárok. V americkom Killingtone skončila 23-ročná Liptáčka druhá, keď ju rovnako ako pred týždňom vo fínskom Levi a tiež rovnako ako pred rokom na východe USA zdolala iba Američanka Mikaela Shiffrinová. Vlhová zaostala v súčte oboch kôl o 57 stotín sekundy. Tretia skončila úradujúca olympijská víťazka Švédka Frida Hansdotterová s už väčším odstupom 1,08 s.

"V prvom kole som dala do toho všetko. Robila som však drobné chyby a najmä spodnú časť som nemala ideálnu. Stratila som tam nejaké stotinky. Druhé kolo? Vedela som, že budem musieť bojovať, lebo počasie nebolo ideálne. Trať sa rozbíjala, vedela som, že musím ísť do toho naplno a znova dať do toho všetko. Veľmi sa teším z tohto druhého miesta. Každé preteky sú ťažké, ale keď jazdím naplno, vtedy to ide," povedala Petra Vlhová po nedeľňajších pretekoch. Vlhová má po Killingtone v zbierke už 14 pódiových umiestnení v bojoch o krištáľové glóbusy. Momentálne má ambiciózna Slovenka na konte 4 prvé, 5 druhých a 5 tretích miest.

"Rozhodne to nebolo také jednoduché, ako sa mohlo zdať," povedala v televíznej reakcii 23-ročná Shiffrinová, ktorá si pripísala 45. víťazstvo vo SP. Slalomová kráľovná vyhrala v Killingtone vlani aj predvlani a na domácom snehu v štáte Vermont dovŕšila hetrik. V klasickom slalome má na konte 34 prvenstiev, čím sa posunula na úroveň Švajčiarky Vreni Schneiderovej. Viac v histórii (35) nazbierala iba staršia sestra Bernadette Schildovej Marlies. Američanka dosiahla v uplynulých 31 štartoch v slalome SP 29 pódiových umiestnení vrátane 25 víťazstiev. Od januárového vypadnutia vo švajčiarskom Lenzerheide, po ktorom sa radovala Vlhová, nenašla v minulej sezóne premožiteľku v Ofterschwangu a Aare, v tomto ročníku v Levi ani Killingtone.

Fenomenálna Američanka a zároveň obhajkyňa veľkého aj slalomového glóbusu je už suverénne na čele Svetového pohára po troch pretekoch sezóny 2018/2019. Na konte má 310 bodov. Vlhovej patrí druhá priečka so 196 bodmi. Rovnaké poradie je aj v hodnotení slalomu. Shiffrinová má plný počet 200 bodov, Vlhová jej sekunduje so 160.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová; Video: Youtube

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Charles Krupa

DISKUSIA