Veľká výmena v NHL: Chicago zareagovalo na neuspokojivé výkony

Chicago Blackhawks vymenilo amerického útočníka Nicka Schmaltza do Arizony CoyotesChicago Blackhawks vymenilo amerického útočníka Nicka Schmaltza do Arizony Coyotes Zdroj: fcb/nhl

CHICAGO - Klub zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks vymenil amerického útočníka Nicka Schmaltza do konkurenčnej Arizony Coyotes a získal dvojicu Kanaďanov - centra Dylana Stroma a krídelníka Brendana Perliniho. Oba tímy týmto ťahom reagujú na neuspokojivé výsledky v doterajšom priebehu ročníka. Informáciu priniesol oficiálny web profiligy.

Dvadsaťdvaročný Schmaltz odohral v aktuálnej sezóne za "čiernych jastrabov" 23 zápasov, v ktorých dosiahol 11 bodov (2+9). O rok mladší Strome zasiahol v aktuálnej edícii NHL do 20 duelov s bilanciou 3+3, jeho 22-ročný spoluhráč Perlini nastúpil v 22 stretnutiach a prezentoval sa rovnako 6 bodmi (2+4).

"Nick je dynamický útočník, ktorý má potenciál hrať v elitných formáciách. Cítime, že by mohol byť kľúčovým hráčom nášho tímu teraz aj v budúcnosti. Vďaka vzácnej kombinácii rýchlosti, zručnosti a kreativity bude dobrou súčasťou našej ofenzívy," vyjadril sa pre oficiálny web "kojotov" generálny manažér Arizony John Chayka.

Viac o téme: Chicago Blackhawks Arizona Coyotes Nick Schmaltz Dylan Strome Brendan Perlini John Chayka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcb/nhl
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články