Hviezdna výmena na trase Barcelona - Paríž? V Španielsku špekulujú o najväčšom zimnom prestupe

Smeruje Ousmane Dembélé do francúzskeho PSG?
Smeruje Ousmane Dembélé do francúzskeho PSG?

BARCELONA - Podľa španielskeho denníka AS požiadal francúzsky záložník Ousmane Dembélé vedenie Barcelony o zimný odchod z klubu. 21-ročný talent prežíva v katalánskom veľkolube náročné obdobie, aj keď v 16 súťažných zápasoch aktuálnej sezóny zaznamenal 7 gólov a 2 asistencie.

Francúz sa len veľmi ťažko presadzuje v základnej zostave Ernesta Valverdeho, kde o svoje miesto bojuje vo veľkej konkurencii s Lionelom Messim, Luisom Suarézom a Philippe Coutinhom. Dembélé údajne nemá ani najlepšie vzťahy s ostatnými spoluhráčmi, ktorí ho kritizujú za jeho slabý prístup k tréningom. Ousmane dokonca nedorazil na tréning kvôli tomu, že celú noc hral so svojimi priateľmi video-hry. Dohovoriť mu mal v tomto prípade aj 31-ročný líder kabíny Gerard Piqué, ale 105 miliónov eur drahá posila to vidí po svojom. Dembélé by však španielskeho celku mohol dopomôcť k návratu hviezdneho Neymara do Barcelony.
 
Predstavitelia barcelonského klubu by chceli Dembélého použiť ako súčasť tohto obchodu. Neymar svojim najbližším priateľom prejavil túžbu vrátiť sa na Camp Nou, keďže futbalový život vo francúzskej lige ho nenapĺňa. Vlastíci PSG však nechcú o Neymarovom odchode ani len počuť, no v dnešnom modernom futbale je možné naozaj všetko, čoho je vlastne samotný Neymar najlepším príkladom. O spomínaného Dembélého má obrovský záujem aj Liverpool, no v tomto prípade by mohli byť problémom peniaze. Barcelona nechce tohto mladíka pustiť za sumu nižšiu ako 80 miliónov eur.

Tagy: FC Barcelona Neymar Paríž Saint-Germain Ousmane Dembélé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA