VIDEO Róbert Mak pomohol Zenitu k ďalšiemu víťazstvu: Vyjadril sa aj k výkonom mužstva

Róbert Mak
Róbert Mak

PETROHRAD - Futbalisti Zenitu Petrohrad v zostave aj so slovenským reprezentantom Róbertom Makom zdolali v nedeľu doma hráčov FK Rostov nad Donom 2:0 a stali sa víťazmi jesennej časti najvyššej ruskej súťaže, po 15. kole majú päťbodový náskok pred FK Krasnodar. O góly Zenitu proti piatemu tímu klasifikácie ruskej Premier League sa postarali Argentínčan Sebastián Driussi a Aleksandr Jerochin.

"Proti Rostovu sme hrali pekný futbal. Asi najlepší za ostatné dva týždne. Dali sme rýchlo gól, ktorý nás nakopol. Kontrolovali sme hru, aktivita bola na našej strane. Po hodine hry sme pridali druhý gól a mohli sme aj viac," uviedol pre svoj oficiálny web Mak, ktorý odohral celé stretnutie.

"Úspešne sme zvládli prvú časť súťaže, na čele máme päťbodový náskok. Do konca tohto kalendárneho roka nastúpime v lige ešte dvakrát. Bolo by super, keby sme rok 2018 ukončili na prvej priečke tabuľky," poznamenal slovenský krídelník.

Petrohradu sa darí aj v Európskej lige UEFA 2018/2019, po štyroch vystúpeniach je s 8 bodmi lídrom C-skupiny pred Slaviou Praha (7 b.), FC Kodaň (5 b.) a Girondins Bordeaux (1 b.). Na Zenit čaká vo štvrtok 29. novembra domáci súboj proti Kodani, kde pôsobia dvaja slovenskí reprezentanti Ján Greguš a Denis Vavro. "Je to jednoduché: ak vyhráme, postúpime do jarných vyraďovacích bojov," dodal 27-ročný bratislavský rodák Mak.


Tagy: Róbert Mak Zenit Petrohrad

Zdroj:
SITA
Foto:
robertmak.sk; Video: youtube

DISKUSIA