VIDEO Dúbravka vychytal ďalší triumf Newcastle: Prikrátky bol len na hlavičku z hranice šestnástky

Ciaran Clark a jeho gólové oslavyCiaran Clark a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Martin Rickett

LONDÝN - Futbalisti Newcastlu United v bránke s Martinom Dúbravkom zvíťazili v pondelkovom zápase 13. kola najvyššej anglickej súťaže nad domácim Burnley tesne 2:1. Hostia sa ujali vedenia už v 4. min vlastným gólom Meeho a v 23. min zvýšil náskok Newcastlu C. Clark. Pred prestávkou domáci duel zdramatizovali, keď Vokes hlavičkou z hranice "šestnástky" prekonal Dúbravku. United sa ziskom troch bodov posunuli na 13. priečku tabuľky, Burnley patrí 17. pozícia.

Duel sa oproti plánu začal o 30 minút neskôr, pretože delegát stretnutia Eddie Wolstenholme skolaboval tesne pred začiatkom v hráčskom tuneli a museli ho urgentne hospitalizovať.

Burnley - Newcastle United 1:2 (1:2)
Góly: 40. Vokes - 4. Mee (vlastný), 23. C. Clark