Škandalózny Fury znovu prekvapil: Milióny eur za zápas s Wilderom chce venovať!

Tyson Fury
Tyson Fury

BRATISLAVA - Britský profesionálny boxer Tyson Fury šokoval vyhlásením, že je pripravený venovať 9 miliónov eur pre ľudí v núdzi. Ide o plnú výšku jeho gáže za blížiaci sa súboj o titul organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii. Uskutoční sa najbližšiu sobotu v Los Angeles a súperom Furyho bude favorizovaný Američan Deontay Wilder.

"Venujem tie peniaze chudobným a tiež mám v pláne postaviť dom pre bezdomovcov. Som boxer, nie podnikateľ, a jedného dňa pravdepodobne skrachujem. Preto chcem tie peniaze použiť na dobrý účel. Snažím sa pomôcť tým, ktorí si sami nevedia pomôcť," uviedol 30-ročný Fury, cituje ho aj nemecký web sport1.de.

Fury to bude mať proti Wilderovi v ringu zložité. Tridsaťtriročný dvojmetrový Američan je majiteľom majstrovského opasku vo WBC od roku 2015 a zo 40 doterajších súbojov v profiringu sa ani raz nemusel skloniť pred svojím súperom. Tridsaťdeväť z týchto súbojov vyhral knokautom súpera, teda triumfom pred časovým limitom.

Rovnako vyše dvojmetrový Fury sa v nedávnej minulosti po svojej kokainovej afére vzdal titulov majstra sveta v organizáciách WBO, WBA a IBO. Dokonca prišiel aj o boxerskú licenciu pre vyšetrovanie užívania zakázaných látok. V júni tohto roka absolvoval v Manchestri víťazný návrat do ringu, keď jeho súper Albánec Nuri Seferi odstúpil počas súboja. Fury sa v súťažnom kolotoči predtým nepredstavil od novembra 2015, keď v dueli o titul v superťažkej hmotnostnej kategórii organizácii WBA, WBO a IBF zvíťazil nad Ukrajincom Vladimirom Kličkom po dvanástich kolách výrokom rozhodcov. V roku 2016 bol suspendovaný pre už spomenuté porušenie dopingových pravidiel.


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
SITA
Foto:
Youtube.com

DISKUSIA